Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómás lehet a...

Asperger szindrómás lehet a lányom?

Figyelt kérdés

Egy másik édesanya kérdését olvasva ötlött fel bennem a kérdés, ugyanis utánaolvastam a tüneteknek és nem egyet felfedezni vélek a gyermekemben.

A lányom 18 éves, rendkívül értelmes és gyors észjárású gyerek, a tanulmányaival mégis gondok vannak. Egyes területeken kiemelkedő eredményeket mutat és ami érdekli, azt az agya úgy magába szívja, akár a szivacs, de ami felé nem mutat érdeklődést, arra nincs gondja, nem is akarja megtanulni. Társas kapcsolatai szegényesek, leginkább az interneten beszélget néhány kortársával, illetve egy közeli barátja rendszeresen jön hozzánk, de a lányom sosem megy hozzájuk, nem jár el szórakozni, pedig engednénk. Az osztálytársai kedvelik és a lányom is kedveli őket, de nem kötődik hozzájuk úgy, ahogy én vagy a párom kötődtünk a gimnáziumi barátainkhoz. A legtöbb emberrel nehezére esik szemkontaktust tartania, emellett kissé kényszeres is (mindkét kezével meg kell érintenie az evőeszközt, stb.) folyamatosan rázza a lábát, még ültében is, sőt, lefekvéskor is. Hadar, de a beszéde választékos, sokat olvas. Órákat képes beszélni olyasmikről (filmek, sorozatok, fiktív karakterek) amik csak őt érdeklik, de olyan témáról amiben ő nem jártas nem hajlandó beszélgetni, vagy ha mégis, fél perc múlva már szinte csak a teste van jelen. Előfordulhat, hogy asperger szindrómás? Megszokott társaságában nem csöndes, visszahúzódó, csak idegenek között.


2013. ápr. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte pont ez van velem is csak nem könyvet szoktam sokat olvasni,hanem Wikipédiát és nincs olyan barátnőm aki rendszeresen eljönne hozzánk,régebben volt olyan. 13/L

Válaszokat én is megköszönném!

2013. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A leírás 3/4 engem is takar :)

Az természetes, hogy ha valakit érdekel valamilyen téma azt sokkal könnyebben megtudja tanulni, mint azt ami nem érdekli. Az emberekhez én is hasonlóan viszonyulok, nem igazán váltanak ki belőlem különösebb érdeklődést, inkább a különlegesebb személyiségekkel barátkozom, kíváncsiságból.

Véleményem szerint amit leírtál az egy átlagnál intelligensebb embernek a leírása. Kutya baja

2013. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik, mintha én lennék... Hagy el dolgokat? Felejt el dolgokat? Mert, oké, azt mondod rituálés evés közben, de ez kevés. Az én hugom normális, még sem hajlandó társas kapcsolatokat teremteni, tehát ezekből ne vonj le messzemenő következtetéseket. Ha felejt el dlgokat, meg ilyenek, inkább a figyelemzavarnál nézelődj, mert az, hogy ami érdekli abban nagyon jó, ami nem érdekli azt meg totál leszarja, nem is tud benne teljesíteni az jellemzően a figyelemzavarra utal. Valamint ahogy írtad vannak azért hiperaktív tünetei is, pl. sokat beszél, mozog keze lába.
2013. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy bármi is legyen a baj (feltéve hogy van), érdemes felkeresni egy jó pszichológust, pszichiátert. (A pszichológus itt erre felénk nem diagnosztizál, és átfogó, specifikus kezelést sem ad: gyógyszerek, célzott pszichoterápia)

Ha úgy érzitek, hogy hátránya származik a helyzetéből, illetve rosszul érzi így magát, nem áthat dokihoz menni.


A boldog, kiegyensúlyozott emberek kevesebbet betegeskednek, és tovább élnek, míg a stresszben, szorongásban élők hajlamosabbak testi bajokat is elkapni.

A hátrányokat érdemes mérlegelni: merthogy az is lehet, hogy tök jól érzi magát így! :)

2013. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keres fel egy szakembert aki részletesen kivizsgálja.

A mániákus érdeklődési kör kivételével nem volt más autisztikus tünet ennyiből nehéz megmondani.

Esetleg van más tünet is?

És végül sikerült intéznijük valamit?

2019. júl. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Halli
2020. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!