Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az asperger-szindrómás emberek...

Az asperger-szindrómás emberek hogy élnek? Miben külömböznek az átlagtól?

Figyelt kérdés
Hogy öltöznek?Ők is hiúak a külsejükre?Olvasnak szórakoztató irodalmat?Néznek TV-t,filmeket?Hallgatnak zenét?Járnak szórakozni?Hogyan viselkednek az emberekkel?Könnyű kiszúrni ha valakinek ez a betegsége van?Egy tinédzser korú aspergeres lány kb. milyen (külső és belső tulajdonságok is érdekelnek).Van hogy gyűjtenek valamit,esetleg fura dolgokat (pl.gyerekes 'bigyókat,kütyüket')?
2012. aug. 15. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani, nagyon különbözőek!


Olvasd el Jodi Picoult Házirend című könyvét, pont egy ilyen fiúról szól. Nagyon jó, tényleg!

[link]

2012. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. aug. 15. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :) Jodi Picoult a kedvenc írónőm, ez pedig egy különösen jó könyve. Remélem, neked is tetszik majd. :)
2012. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is remélem :) Megrendeltem,pár napon belül ki is hozzák és neki esek!
2012. aug. 15. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Magammal kapcsolatban tudok válaszolni. :)


Hogy öltöznek?

Lány vagyok, de kerülök mindent, ami nagyon nőies vagy szexi. Nem szeretem a színeket, ha lenne türelmem vásárolni, feketét, fehéret meg szürkét hordanék főleg. Nem hordok elavult ruhákat, de a divatot sem követem, bár tény, hogy abból válogatok, amit aktuálisan lehet kapni, de szinte semmi fast fashion elem nincs benne. Visszafogott alapdarabokat hordok, néha egy-egy extrémebb darabbal vagy valami gyerekes hülyeséggel, mint pl. nyuszis póló blézerrel. Ez nem szándékos, azt veszem fel, ami kiesik a szekrényből kb.


Ők is hiúak a külsejükre?

Igen, de nincs elég türelmem foglalkozni vele részleteiben és taszít is egy rakás dolog, ami másoknak tetszik. Konkrétan röhejesnek tartom, de persze tudom, hogy mások nem így érzik. Nem ítélkezem.


Olvasnak szórakoztató irodalmat?

Itt nem tudom, mire gondolsz. Csomó YA könyvet olvasok.


Néznek TV-t,filmeket?

Főleg sorozatokat, néha filmeket. Idegesít, hogy minden alkalommal új karaktereket kell megszokni és újak a körülmények, így nem tudom rendesen átélni, ahhoz egy 3 órás film is rövid.


Hallgatnak zenét?

Igen, de szerintem nem olyan gyakran, mint az átlag.


Járnak szórakozni?

Nem.


Hogyan viselkednek az emberekkel?

Kedves vagyok és nagyvonalú, de érzelmileg nem kerülök hozzájuk közel szinte soha, úgyhogy megjátszás az egész, viszont azt jól csinálom.


Könnyű kiszúrni ha valakinek ez a betegsége van?

Engem nem, csak akkor, ha beszélek az életemről.


Egy tinédzser korú aspergeres lány kb. milyen (külső és belső tulajdonságok is érdekelnek).

Már nem vagyok tini, de nagyon fiatalnak nézek ki.


Van hogy gyűjtenek valamit,esetleg fura dolgokat (pl.gyerekes 'bigyókat,kütyüket')?

Régen gyűjtöttem, de nem nagy lelkesedéssel, csak láttam, hogy mások is ezt csinálják, nem gondolkoztam rajta, hogy jó-e ez nekem.

2012. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves elozo, mennyi ido telt el az elso gyanakvasoktol a diagnozisig?
2012. szept. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Már olyan 1 éves korom körül látszott, hogy nincs minden rendben, de nem tudtak velem mit kezdeni. 17 évesen kezdtem el gyanítani netes leírások alapján, hogy asperger, de nem vettek komolyan, helyette kaptam egy halom más diagnózist. Végül 26 évesen lett róla papírom.
2012. szept. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!