Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem az egyik barátom...

Szerintem az egyik barátom Asperger-szindrómás. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés

Egy 25 éves fiúról van szó, elég fura, de jóban vagyunk, csak problémája van az érzelmei kifejezésével, nem tudja értelmezni a nonverbális kommunikációt, satöbbi satöbbi... most hallottam a betegségről, elolvastam a tüneteit, és az összes illik rá. Ő is tudja, hogy valami baj van vele, és sokat beszélgetek vele és próbálok neki tanácsokat adni. Én nem ismerek más Asper-szindrómás embert, tényleg csak ma hallottam a szindrómáról, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy az említett srác az. Mit tegyek? Mondjam meg neki, vagy megharagudna? Milyen már azzal odaállítani egy emberhez, hogy: rájöttem mi a bajod, mentális betegséged van. Én nem értem, mesélte, hogy volt kiskorában pszichológusnál, de nem diagnosztizálták rajta? 25 éves, félek, hogy ilyenkor már késő kezelni, vagy sértőnek találná a feltételezésemet. De az lenne a legrosszab, ha nem lenne igazam és "meggyanúsítanám". Viszont ezt nem szeretném annyiban hagyni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 6. 02:39
1 2
 1/11 automatakoktel ***** válasza:
22%

:DD


Persze, mond neki hogy te úgy látod, ne azt hogy az. Egyébként az autizmus gyógyítható.

2013. dec. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam. :D Különösebben nem érzékeli a tapintatlanságot, ha vele tapintatlanok és akkor sem, ha ő az.
2013. dec. 6. 03:00
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

De buta is?


Sok ember a családi mintát követően lesz ilyen.

Ha otthon ezt látja, ezt hozza magával.


Én pl kivagyok az ölelgetéstől.

Sőt, ha valaki puszit ad attól is.

Ez a köszönéskor, bemutatkozáskor 2 puszi a halálom.


Inkább decensen nyújtom a kezemet, de engem ne puszilgassaon más a pasinom kívül.

Brr.



31N

2013. dec. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem buta, és ez az ijesztő, hogy egy okos, értelmes, intelligens fiúról van szó, de ha mindennapi dolgokról, emberi kapcsolatokról van szó, mintha gőze sem lenne az ilyen dolgokról. Fura témákról szeret beszélni, nem érdeklik az élet apró örömei, depressziós és szörnyen paranoiás, ugyanakkor túlérzékeny, de nem tud mit kezdeni az érzelmeivel, és szeretne barátnőt, csak már néha feladja, és látom a javulásra az esélyt, nehéz eset, de megláttam benne a lehetőséget.
2013. dec. 6. 03:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Jodi Picoult-tól a Házirend című könyvet, egy aspergeres fiúról szól.


Amúgy ne mondd meg neki, nem lehet valakit csak így diagnosztizálni.

2013. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus természetesen nem gyógyítható, nem tudom miről beszél az első...

A tesóm is Aspie. Nem hiszem, hogy a srác zokon venné, ha megmondod neki, hogy neked ez a gyanúd. Főleg, ha amúgy is szoktatok beszélgetni a problémáiról. Nem tudják értelmezni a nonverbális jeleket meg ilyesmi, de csont nélkül meg tudják tanulni IQ-ból, hogy hogyan kell dolgokra reagálni, és így egészen jól tudnak másokkal együtt élni.

2013. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor ilyesmiről beszéltek, megemlítheted neki, hogy olvastál valamit, és SZERINTED _lehetséges_, hogy ez a problémája.

Az Asperger-szindróma nem betegség, és nem gyógyítható, inkább a hozzá kapcsolódó problémák (mint például szorongás, alacsony önértékelés -> depresszió) kezelhetőek. Illetve lehet tanulni, hogy valaki hogyan kompenzálja a hátrányait - tudatosan kezelni olyan helyzeteket, amelyek másoknak alapból mennek.

2013. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja: és majd írd meg, mire jutottatok.
2013. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta: "Kösz az infót." Idáig azt hittem, tudok rajta segíteni, hogy ne legyen ilyen, de már kezdek kikészülni tőle, úgyhogy majd elmegy pszichológushoz, vagy nem. Annyi mindent elviseltem tőle, próbáltam neki segíteni, és már kezdett nyitni mások felé, de aztán megint jött a depressziója meg a hülyeségei az ufókkal, meg a konspirációs elméletek, és mindenki mással jófej, meg érdeklődő, csak velem nem és nem tudja értékelni azt, amit érte teszek, bár igaz, nem kéne semmit elvárnom, hiszen nem kérte, hogy segítsek neki.
2013. dec. 11. 13:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma meg írt, és közölte velem, hogy nem Asperger-szindrómás, mert nem ülnek a tünetek.
2013. dec. 12. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!