Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindromás lányként...

Asperger szindromás lányként mire számíthatok a jövőben, illetve milyen téren fogok hátránnyal indulni?

Figyelt kérdés

Középfokú szóbeli nyelvvizsgám van angol nyelvből, úton vagyok a diploma felé, tudományos diákköri konferencia versenyre készülök, mely álláspályázatnál előny. Párkapcsolatom nincs, de majd szeretnék azt is és saját családot is. Szeretném tudni, hogy az aspergeresek közül a férfiak, vagy inkább a nők indulnak nagyobb hátránnyal az életben.

Értelmes válaszokat várok.


2013. okt. 22. 11:24
 1/5 anonim válasza:
100%

Magánéletben férfiak vannak rosszabb helyzetben, mivel nekik kell kezdeményezni, Aspergeresként viszont szinte biztos, hogy beégnek.


Munkahelyen férfiaknak jobb, mert egy Aspergeres lány női többségű munkahelyen nem fog tudni szocializálódni és nem fogja átlátni, kezelni a munkahelyi intrikákat, férfi többségű munkahelyen viszont nőként hátrányban van. Egy Aspergeres férfinak viszont semmi gondja nem lesz egy férfi többségű munkahelyen, különösen ha mérnök vagy informatikus a szakmája.

2013. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyébként mit tanulsz?
2013. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mezőgazdasági mérnök szakon vagyok másodéves és évfolyamelső. A suli végeztével lehetőleg Szolnokon szeretnék elhelyezkedni, mert megyeszékhelyen több a lehetőség a megváltozott munkaképességűeknek. Alkalmanként diákmunkákat is elvállalok (pl. hostes, könnyű fizikai munka), mert szomorúan látom, hogy egyes korombeli lányok és fiúk a szüleik nyakára mászkálnak pénzért még huszonévesen is. Amúgy van nektek aspergeres ismerősötök?
2013. okt. 22. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

A tesóm aspie.


Egyébként az elsővel nem értek egyet, férfi többségű munkahelyen a nők (ha elég jók!) nincsenek semmiféle hátrányban. Én programozó vagyok, nő. Semmi gondom.

2013. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mik a tüneteid
2013. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!