Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi válthatja ki a depressziót?

Mi válthatja ki a depressziót?

Figyelt kérdés
Úgy értem testileg, nem pedig külső tényezők.
2009. jan. 22. 22:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha gyerekkorodban nem szerettek a szüleid vagy/és vertek, megaláztak rendszeresen, az depressziót, szorongást okozhat felnőtt korban. Nálam ez volt a helyzet. Persze a gének is fontosak, minden ember máshogy reagál egy adott élethelyzetre, van akinek meg sem kottyan az, ami a másiknál öngyilkossághoz vezet. Ezért nem értik meg sokan egymást, mindenki azt hiszi, a másik is úgy reagál, mint ők. Nekem anno csináltak eeg-vizsgálatot, ami deformációt mutatott ki a bal agyféltekémben - nem tudom, hogy ennek köze van-e ahhoz, hogy depressziós lettem. Ki voltam írva MR-vizsgálatra is, de nem tudtam végigcsinálni, mert klausztrofóbiás vagyok - szóval pontosabb indoklással nem tudok szolgálni. Olyan elméletet is hallottam, hogy a depressziósnak valami hormon hiányzik a szervezetéből, persze ez is csak elmélet.
2009. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Csak is tőled, függ, a fejedben dől el minden. csak kérdés, hogy elég erős vagy e egy adott szituációhoz, és ha nem akkor leszel depressziós.
2010. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!