Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi válthatja ki a depressziót?

Jelen! kérdése:

Mi válthatja ki a depressziót?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok minden. Szociális háttér leginkább. Ha nem jó a családod/környezeted és ez kihat rád, akkor előfordulhat, hogy valaki depressziós lesz. De ehhez sok minden hozzájárulhat, tünetek esetleg?
2010. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vitamin,nyomelem hiány,napfény hiánya!

Szinte bármilyen stresszes és nehéz helyzetet kibír az ember,ha jó a táplálék.

2010. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

állandó rosszkedv, semmi nem érdekel, elegem van mindenből, hamar dühös leszek... néha fáj a fejem


kb ennyi

2010. aug. 28. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek rám is igazak!
2010. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Mi valthatja ki? Te es a gondolataiddal, s aztan a viselkedeseddel pl.

Mindenkinek vannak rossz napjai, es mindannyian erezzuk ugy, hogy:

rossz a kedvem, erdektelen vagyok mindennel es mindenkivel szemben stb.

Ezek az erzesek amikor megjelennek, akkor nem szabad, hogy

elhatalmasodjon Rajtunk.

Nincs olyan ember, Aki orokosen boldog, es olyan sincs, Aki problema mentesen el,

de megkell tanulni elni az eletet, mert nem csak a fizikai

testedet kell kielegiteni, de a lelkedet is taplalni kell,

es ennek Te talald meg a modjat.

Legyen hited, onbizalmad, es legyen benned szeretet!

2010. szept. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
57%
attól, hoyg rossz a kedved.. stb.. attól nem leszel depressziós.. szerintem a depressziót mindneki sját magánk hozza elő.. sőt a mai világban még a televiziók is ezt sajkolják belénk, hogymennyire depressziósak vagyunk.. no meg mára elég divatos kifejezés lett ez is.. hidd el hoyg nem vagy az! amugy minden kiválthat depressziót. vagy akár semmi. ez tőled fü, hogy hogyan győzedelmeskedsz a probléma felett,,
2010. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Goggle-be keress rá a depresszióra, mert sokféle oka lehet, és nem két sor amíg elmagyarázzák, hogy hogyan működik.


Egy biztos, nem jó dolog! Jobb esetben csk te mész rá, rosszabb esetben te és mások is!

2010. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hajlam, hormonális változás (pubertás; terhesség),trauma, sorozatos sikertelenség, rossz családi viszonyok, rossz kapcsolat a szülőkkel, környezeti- és társadalmi problémák, szegénység, éghajlat, egyéb betegség, vitaminhiány, egyes zsírsavak illetve ásványi anyagok hiánya, mozgáshiány, fényhiány, túl sok alvás, túl kevés alvás, alkoholizmus, drogfogyasztás, stb.
2010. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Sokáig én sem tudtam, hogy mi ez. 40 éves elmúltam, az eddigi életem agilis, pörgős volt, felneveltünk két gyereket... és teljesen hirtelen testi, fizikai tüneteim lettek: rosszullétek, ájulás előtti állapot, emésztési problémák. Orvoshoz mentem, aki laborba küldött, hátha vmi vírus, de negatív lett minden leletem. Az okokat nem találták, a körzeti Xanaxot (nyugtatót) írt fel, közölte, hogy ne idegeskedjek, hiszen nincs miért, szép családom van, és munkám, nyugodjak meg. Miután az interneten rákerestem erre a gyógyszerre, akkor olvastam, hogy depressziósok, pánik betegek használják, akik már több éve így élnek, de a fórum levelezéseikből az derült ki, hogy nem találnak jó megoldást, egymásnak adnak gyógyszer tippeket...A nyugtatót nem szedtem be.Pszichiáterhez (maszek)elmentem, vele beszéltem néhány alkalommal, de antidepresszánst írt fel,és a kezelés 1 órájának a végén mindig odalyukadtunk ki, hogy nekem kell tudni a választ... ő csak max. rá tud vezetni.Ezt persze anélkül is tudtam, hogy ő megmondta volna. A felírt antidepit nem vettem be, mert nem akartam rászokni... szintén az interneten a fórumok hatására. Lehet, hogy az orvosok nem tudják vagy nem akarják tudni ezeknek a szörnyű mellékhatásait?! A lényeg, hogy utána olvastam az orvosi oldalakon: több vitamint, főleg B vitaminokat kell szedni, a kávét mellőzni (én hónapokig nem ittam),Magnéziumot, de nem multivitamin formában, az agy ingerület átvivői károsodnak meg, a hormonok másként dolgoznak vagy éppen nem dolgoznak. Mindennap étcsoki ,aminek magas a kakaó tartalma! Sokat kell (naponta)csendben (nem tv ,rádió,..stb.)legalább 30 percet meditálni, ez semmi hókusz-pókusz, egyszerűen a jó gondolatokat kell előhívni : a gondolatnak teremtő ereje van!Rossz irányba is de jó irányba is! Légy türelmes magaddal szemben, ne azzal foglalkozz, hogy mit várnak el mások tőled, hanem hallgass a saját belsődre, figyelj a jó dolgokra. Adj időt magadnak (hónapok!)a gyógyulásra, és ne sürgesd az időt, az megy magától is, és mint tudjuk, relatív is. Sok sikert kívánok, ne add fel!

Van egy oldal, ami talán a leghasznosabb a fórum írói miatt: neuroptim.hu.

A készítmény nekem nem jött be, de a fórumozók igen kedvesek, és több megoldást is írnak tanácsként egymásnak.

A családod minden tagja fontos, légy nyitott velük szemben, szeresd és fogadd el magadat, csak így tudod a másik embert is szeretni és elfogadni!

2010. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Az egyik, amit mondanék neked, hogy az antidepresszánsok "szörnyű" mellékhatásairól szóló propaganda-hadjáratnak nem kell bedőlni. Vannak mellékhatások ugyan, de a depresszió maga sokkal rosszabb. Nagyon sokan vannak, akiken csak a gyógyszer segíthet(ne). Természetesen a gyógyszer is csak akkor igazán hatásos, ha a pszichoterápia kiegészítése. Legfontosabb a pszichoterápia.

Amit a hozzászólásod második felében irsz, optimizmus, derűlátás, stb. éppen olyan dolgok, amire egy depressziós nem képes. Ha egy depressziós betegnek azt mondod, hogy nézze az élet szép oldalát, csak még jobban el fog keseredni, mert a depressziós nem látja az élet szép oldalát - hiszen depressziós. Ennél csak egy rosszabb van, a "Szedd össze magad!". Ettől a mondattól szerintem már sokan lettek öngyilkosok.


Üdv: egy régi depressziós

2010. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!