Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi válthatja ki a depressziót?

Mi válthatja ki a depressziót?

Figyelt kérdés
Úgy értem testileg, nem pedig külső tényezők.
2009. jan. 22. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajlam. (gének)
2009. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezen kivül?
2009. jan. 22. 23:39
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
pl. ha nincs munkád, nincs mi lekösse a figyelmedet
2009. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérted, hogy olyat írjunk, mint kiváltó okot, ami nem külső tényező.

alapvetően 2 féle depressziót különböztetünk meg:

Elsődleges depressziót: ez, amit fentebb írtam, a hajlam, azaz az öröklődés

Másodlagos depresszió: ami külső okok miatt alakul ki, negatív életesemények hatására.

még egyszer tisztázzuk: ha nem külső oka van a depressziónak, akkor az hajlam miatt alakul ki. ezt szakemberek is így állapítják meg, azonkívül így logikus.

2009. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak a gének? Nem lehet valami az agyban, mármint fizikai elváltozás? Hisz annyi idegpályánk van. Nem lehet valamilyen sérülés vagy ilyesmi?
2009. jan. 23. 00:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mostani vélekedés az, hogy a depressziót az agyi ingerületátvivő-anyagok szintjénak megváltozása okozza. Általában a szerotonin és noradrenalin hiányát gondolják kiváltó okként, de én úgy tudom, hogy ezt a gyakorlatban még sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudják. Amúgy a fenti válaszokban is van igazság, mert a genetika is közrejátszik, valamint a külső hatások. A külső ok nélkül kialakulót endogén depressziónak nevezik, ami viszont negatív életesemények hatására, azt reaktív depressziónak. Tudni kell, hogy az utóbbi is akkor alakulhat ki, ha a hajlam megvan rá, hiszen nem lesz minden ember depressziós, akit sérelmek érnek.
2009. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
75%

Szia!

Minden emberben benne van az involúciós depresszió. Nem kell hozzá semmi. Ha úgy érzed szarul vagy fordulj pszichológushoz.

2009. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindegy, ha már benne vagy, esetleg segíthet a táplálkozás.

Az egészséges táplálkozás segíthet..

Gyógyulj:)

2009. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak érdekelt, hogy lehet-e más is, mint gének vagy külső behatás.

Külső hatások miatt voltam régebben súlyos depresszióban(öngyilkossági kisérlet is volt). Ezután egy időre elmúltak a nyomasztó gondolatok(mindig az jutott eszembe, hogy apám kiskoromban milyen szavakkal illetett), most azonban ismét, pár hónapja ismét kezdtem visszaesni, annak ellenére, hogy már nem gondolok a múltra, normálisnak mondható életet élek.

Képtelennek érzem magam kimenni a szobámból, ez miatt gondjaim adódnak(főiskolás vagyok, és szinte csak kollokviumokra, vizsgákra járok), barátaimmal folyamatosan lemondom a tálálkozókat. Egyik percben még nevetek, másikban pedig nagyon letört leszek. Van olyan is, amikor elkezdek sirni(pedig nem vagyok mondható egy gyenge, sirós embernek), és nem is tudom megmondani az okát, csak érzek egy mélyről jövő rossz érzést.

Úgy tűnik, sosem leszek képes normális életet élni, én is vágyom arra, mint a többi ember, hogy elégedett tudjak lenni magammal.

2009. jan. 24. 12:20
 10/12 anonim ***** válasza:
én már azt is olvastam , hogy vírusok és megfázás is kozrejátszhat a depresszió kialakulásában sot okozhatja is.de aki a táplálkozást írta az kozelebbit is írhatna errol a témáról
2009. jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!