Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10 szem Xanax tablettám van,...

10 szem Xanax tablettám van, hogyan hagyjam abba?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: anyám nagyon régóta szedi (neki sem szakorvos írta fel), és rászoktatott engem is.

(Válásomkor, támogatás helyett belémerőszakolta a gyógyszert.)

De nem is ez a lényeg.


Szedegettem össze-vissza, mert valójában nem akartam, de ő azt mondta álljak be reggel-este 0.25 mg-ra. Hallgattam rá, viszont én abba akarom hagyni, kb. háromszor megpróbáltam az elmúlt pár hónapban.

Idegesnek éreztem magam nélküle, ezért újra bevettem.

Viszont a legutóbbi kísérletnél 2-3 nappal az abbahagyás után annyira rosszul voltam, hogy azt hittem mentőt kell hívnom.


Viszont nem tudom, hogy ez elvonási tünet volt-e, vagy idegösszeomlás, mert anyám mérgező viselkedése miatt már öngyilkossági gondolataim vannak.

Egyre rosszabb állapotban vagyok, sokszor hallucinálok és nem emlékszem szinte semmire.


Szóval: én nem akarom, hogy többet adjon nekem abból a gyógyszerből.

Mostanában már reggel-este 0.5 mg-ot szedtem, mert nem bírom itthon.

Ma megfeleztem 2 x 0.25-re.

Vagyis 9 szem van még.


Hogyan osszam el, hogy ne legyek rosszul? Még 3 napig így, aztán csak reggel? És végül semmi?

Vettem Valeriana Harmony Nightot helyette.


tegnap 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon kevés idő ez napi 1 mg abbahagyására, garantált a kudarc ha ezt fogod csinálni. Irass fel újra 0,25-öset, szedd pár hétig újra napi 2x, majd szépen fokozatosan, kb 2 hetente újra elahygahtsz belőle valamennyit, pl már csak napi 2x0,125mg-ot szedsz, aztán újra és újra egyre kevesebbet, de hagyj időt magadnak mindig az alcsonyab dózis megszokására. A posztod alapján elég türelmetlen vagy és rosszul informált, ráadásul a saját függőségedet is másra fogod, de a leszokás idejét nem fogod tudni megspórolni rövidebb úton.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Aztán ilyenkor jön be mindig egy komment, hogy valaki letette egyik napról a másikra gond nélkül. Biztos ilyen is létezik, de azért benzo esetén nem ez a jellemző.
tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Én eddig minden gyógyszert eltudtam hagyni egyik napról a másikra antidepresszáns antipszichotikum ilyesmik(nem követendő!),de a xanaxot nem tudtam és nem is tudom a mai napig sajnos. Reszelős módszert is olvastam valahol. Mindig egy kicsit lefaragsz a gyógyszerből míg teljesen el nem hagyod
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Másra fogom?

Mikor áll felettem a gyógyszerrel és azt mondja addig nem megyek innen, míg be nem szeded?

Rosszul informált?

Persze, mert életemben nem volt közöm ilyen gyógyszerekhez.

Türelmetlen?

Malignus nárcisztikus az anyám, tizenéves korom óta külön éltem tőle, messziről is terrorizált, de könnyebb volt. Pár hónapja ki vagyok neki szolgáltatva, teljesen padlóra tett.


De nem ebben kértem segítséget.


9 szem tablettám van, nem lesz több, mert nekem senki sem ír fel. Neki is csak nem hivatalosan.

tegnap 22:23
 5/18 A kérdező kommentje:

Semmi függőségem nincs, régen dohányoztam. 10 év, napi 1.5-2 doboz erős cigi után egyik napról a másikra hagytam abba, nulla sóvárgással.

Tehát nem vagyok akaratgyenge.

A legutóbbi rosszullét ijesztett meg nagyon, mert nem tudom miért volt.

tegnap 22:27
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy benzo elvonás nem hasonlítható a cigihez. Nem sóvárogni fogsz utána hanem fizikilag rosszul leszel hetekre, totál munkaképtelen és életképtelen állapotba fogsz kerülni. Én leírtam, hogy hogyan kéne elhagynod, de nincs rá semmiféle nyitottságod, akkor meg minek kérdezed? Nem olyan nehéz azért itthon frontint felírni, így eléggé komolyan vehetetlen az az érved, hogy nincs aki felírja. De nyilván nem fogod hetekig kibírni nélküle, így újra a mutertól fogsz kérni.
tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most is olyan állapotban vagyok.
tegnap 22:35
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is megpróbáltam letenni egyik napról a másikra, de brutálisan rosszul voltam fizikailag, utána meg lelkileg is. Folyamatosan elkapott a pánik.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as, hónapok óta nem tudom elhagyni a lakást.
tegnap 22:37
 10/18 A kérdező kommentje:
A 2 x 0.25-tel nincs gond, mert így szedtem nyáron.
tegnap 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!