Hallottatok már olyan esetről, hogy a terapeuta kikezdett a kliensével vagy fordítva? Miért történik ez egy terápiás helyzetben?
Figyelt kérdés
okt. 16. 10:22
2/6 A kérdező kommentje:
1. Ez nem segítség, ez visszaélés.
okt. 16. 10:29
3/6 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy kialakul valamilyen vonzalom, akár mindkét fél részéről, de akkor a terapeutának abba kell hagynia az illető kezelését és átadni másnak, mert nem etikus.
4/6 anonim válasza:
Szerintem biztosan. Ráadásul a dokik meg is ússzák, elég azt mondania, hogy a páciensnek romlott az állapota, kitalál dolgokat, hallucinál.
5/6 anonim válasza:
Szerintem a kliend kezdd ki gxakrabban, de ha kezelésen kívüli időben próbálkozik, azt nem tiltja semmi, bár lehet a rámenősség egy formájának tekinteni, de ez akkor sem bűn....=)
6/6 anonim válasza:
Általában azért megy valaki terapeutához, mert valami gondja van, segítségre vagy támogatásra szorul. Ilyen kiszolgáltatott helyzetben megeshet, hogy a kliens többet lát bele a viszonyába a terapeutával (pl.: az életében jelenleg nincsenek olyan emberek, akik meghallgatnák, viszont most itt van egy ember, aki (mégha csak egy ülés erejéig is) figyelmének 100%-át rászenteli).
A terápia hatékonyságának rovására mehet, ha bármelyik fél romantikus érzelmeket táplál a másik iránt. Ez az etikai kódexükben is szerepel; ha ilyen fordul elő, a terapeutának érdemes egy másik szakembernek átadni a klienst, amint ezt felismeri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!