Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önismereti kérdés: Hogyan...

Önismereti kérdés: Hogyan deríthetem ki a legegyszerűbben, hogy jó pszichológus, pszichoterapeuta lennék-e?

Figyelt kérdés

Maga a téma már régóta érdekel, mármint, hogy hogyan működik az emberi elme, hogyan fejlődik a jellem, kit mi motivál az életben és miért, stb-stb.

Viszont sajnos az önismertem nem a legjobb, jelenleg is szakemberrel dolgozom rajta.

Honnan deríthetem ki, hogy megvannak-e bennem egy jó mentálhigiénés szakemberhez szükséges kompetenciák, anélkül, hogy hosszú évekre elköteleződnék a szak mellett, csak azért, hogy időközben kiderüljön, mégsem való nekem?


Azért is kérdezem, mivel köztudottan hosszú elkötelezettséggel jár a szak érdemi elvégzése (alsó hangon is legalább 5-8 év) és pár tanulmányi vakvágányba már belefutottam korábban.


Miről ismerkszik meg egy jó terapeuta? Illetve milyen esetben ellenjavalt mentálhigiénés szakirányba menni?



szept. 1. 22:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek továbbá az élethosszig tartó tanulás, folyamatos továbbképzés filozófiájával és fontos számomra, hogy segíthessek másokon, pozitív nyomot hagyjak. Mindemellett teljes mértékben humán beállítottságú vagyok, imádok kutatni, utánajárni dolgoknak, megérteni ok-okozati összefüggéseket az ember egyéni és társadalmi működésére vonatkozólag, az üzleti, profitorientált szféra hidegen hagy.


Ám ettől függetlenül szeretnék felelős, alaposan átgondolt döntést hozni, ezért is tettem fel a kérdést. Hátha itt akadnak szakemberek, akik ebben dolgoznak és tudnak tanácsot adni.

szept. 1. 23:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elmenni pszichológushoz, vagy önismereti csoportba, hogy a másik oldalról beleláss a dologba.

Ha merev ember vagy, akkor nem való neked.

Ha őszinte, kíváncsi és kellően bátor vagy, akkor menni fog.

Sok sikert!

szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Az őszinteség és a kíváncsiság maximálisan jelen van bennem, a bátorságon ugyan még dolgoznom kell, de rajta vagyok az ügyön.

szept. 2. 00:07
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

MBTI teszt kitöltése:


[link]


A végén kijön valamilyen típus, hozzáolvasod a karriert, ha kijön ez a szakma akkor neked való.


Például:


[link]

[link]

szept. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Érdemes többször kitölteni, nagyon lassan, nagyon alaposan, nagyon őszintén, amilyen szerinted Te vagy!
szept. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem többször jött ki ugyanaz a típus és szerintem telitalálat!

Imádom ezt a tesztet!

szept. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem INFJ szokott általában kijönni, viszont az INFP személyiség jobban illik rám. Papíron elvileg mindkettőből jó tanácsadó/pszichológus válhat.
szept. 2. 01:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, mondhatni a legjobb!
szept. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is INFJ vagyok, szeretek a lelkekben turkálni! :)
szept. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!