Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki meddig (hány évig) járt...

Ki meddig (hány évig) járt pszichoterápiára, mire teljesen rendbe jött a mentális egészséged?

Figyelt kérdés

aug. 13. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
8%

Huh...

A fogalmazás, a nyelvhelyesség nem erősséged, de ettől tekintsünk el; legalább érthető, mit akarsz kérdezni.


Nagyon sokak vannak, akik járnak, jártak pszichoterápiára.

Szerintem nem elég alapos a kérdésed.


Miért?


Egyrészt nem mindenki jut el pszichoterápiára vagy épp félúton abbahagyja, akár amiatt is, mert ő maga már gyógyultnak érzi magát.


Nem pontos a kérdésed abból az aspektusból, hogy

1. nem mindegy, milyen gyakran járt terápiára

2. pszicoterápiára járt-e, amúgy élte az életét vagy épp "bevitték" valahova és abban az időszakban teljesen megállt az élete

3. TB-s vagy magánszakemberhez járt-e, esetleg life coach-hoz vagy mentálhigénes szakemberhez

4. milyen súlyos problémával került el terápiára

5. a terápia mellett alkalmazott-e kiegészítő stresszkezelő technikát is; illetve a mindennapokban hogyan dolgozott önmaga javulása érdekében


Mindezek ismeretében lenne érdemes kérdezni, hogy a válaszok összehasonlíthatók legyenek.


Ha egy teljes terápiát tekintünk magánpszichológusnál, az ugye eleve 6-10 alkalom a diagnózis, utána mehet a menet. A körülmények függvényében lehet egy enyhe probléma kezelése kb fél év, egy középsúlyos probléma kb 1-3 év.


Nyilván sok esetben antidepresszáns és effélék képbe kerülnek, kiváltképp a súlyosabb eseteknél, ezek mindenképp évek szintjén értelmezhetők.

aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fárasztó96 ***** válasza:
86%
3 évig jártam, mikor a psziché néninek lejárt a szerzödése. Nem lettem teljesen jól, kellene mai napig járnom, de online rendel csak, akihez jártam. Marad helyette a tetoválás
aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
1 te is valami pszichoterapia szokeveny vagy?
aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!