Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek akik jártak...

Pánikbetegek akik jártak pszichoterápiára? ill. meggyógyultak (akár segítség nélkül) hozzátok lenne kérdésem Köszönöm ha végigolvasod.

Figyelt kérdés

Szóval pánikbeteg lettem, nagyon hirtelen semmi előjel nélkül vezetés közben jött rám az első roham, ez volt 7.-én,akkor a SBO-n megállapították: pánikroham.Azóta minden nap rosszul vagyok ( rohamok, de ha az nem is akkor állandó szívdobogás, remegés, gyengeség,légszomj.) Mivel már nem bírtam felkerestem egy pszichiátert és a mai napon voltam is szakrendelésen , Scippa 5mg írt fel ( első egy hétben ezt felezni kell) a tüneteim egyébként valamelyest enyhültek. Említettem a pszichiáternek,hogy nem nagyon vagyok híve ennek a gyógyszernek ( nagyon sok rosszat olvastam az SSRI-ről) és ennek fejében elkezdeném a pszichoterápiás kezelést is, majd finoman közölte,hogy az szart se ér nem fog segíteni. Teljesen elkeseredtem. Pszichológus az utolsó reményem Rólam annyit ,hogy egyébként egy vidám ember vagyok bár voltak gyerekkoromban dolgok de ennek ellenére egy egészséges felnőtt lettem, soha nem gondoltam hogy valaha ilyenekkel fogok küszködni de már munkahelyemre is félek bejárni nehogy rámjöjjenek a rohamok. Emiatt a szokásos jókedvem teljesen elszállt. 😞

Van akinek hatásos volt a pszichoterápia?



jún. 18. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia én is SSRI-t szedek.igen hirtelen rámtörő erős pánikroham miatt .én 3hétig fokozatosan töltöttem fel a szervezetem vele mellette 0,25frontint szedtem.A 3.hétnél kezdtem el érezni valamit.akkor fokozatosan leállították a frontint.Napi 2xkellett szednem a gyógyszert.kb 3éve napi egyet kell szednem.teljesen jól vagyok.megértettem ha gyógyszer kell akkor az kell.megértettem és elfogadtam.teljes értékű ,boldog életem van.
jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs igaza a pszichiátrerednek, keress egy legalább klinikai szakpszichológus végzettségű szakembert ő terápiával segíthet rajtad.
jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen azon vagyok de sajnos a közelemben nagyon nincsen szakember.
jún. 19. 14:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te melyik SSRI-t szeded? Mik a tapasztalatok? Mellékhatásai esetedben?
jún. 19. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egy nyugodt szobád, laptopod, jó internethozzáférésed van, és nem zárkózol el tőle járhatsz online terápiára is.
jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani esetleg ilyen online terapeutát? 😊
jún. 19. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
A pszichologuskereso.hu weboldalt ajánlom, ott tudsz keresni.
jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hedepy-ről esetleg valakinek véleménye?
jún. 19. 19:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem használtam, de nem hiszem, hogy nagyon rossz lenne.
jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!