Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennél ha az egyik gyereke...

Mit tennél ha az egyik gyereked a másik gyerekedet szexuálisan abuzálná?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet ha az elkövető (korából adódóan) nem tudhatta, hogy mit csinál? (Pl.: szexuálisan abuzált gyerekeknél előfordulhat, hogy amit velük csináltak azt ők másik gyerekekkel csinálják, anélkül, hogy értenék a dolgot.)

Mi a helyzet, ha az egyik gyereked nem vér szerinti a másik pedig igen?

Változtat-e bármit a nemek megoszlása?

Mi a helyzet ha az áldozat "beleegyezett", de túl fiatal hogy ténylegesen bele tudjon egyezni?



ma 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Elvinném őket pszichológushoz. Mindegy milyen neműek, vagy vérszerintiek-e. Ez túlnőne a képességeimen, mindenképp segítség kellene szakembertől, hogy hogyan tovább.
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 És ha nagykorú az elkövető vagy ha csak utólag, amikor már felnőttek a gyerekek akkor tudod meg?
ma 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd már ezeket az idióta kérdéseket, tudjuk, hogy pedo vagy!
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Jézusom
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, nem unod még a családi meztelenkedős, szexualizálós kérdéseidet???
ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van ilyen. Sajnos nem is kevés. És sajnos a legtöbb esetben a szülő az elkövetőt védi, már-már az áldozatra haragszik, hogy elmondta mert ezzel megbontotta a családi békét. Kíváncsi lettem volna, hogy az itt levő emberek mit gondolnak, de úgy látom még elméleti szinten is csak tagadni tudnak az emberek. Azzal ha tagadjátok az ilyen esetek létezését, pont a pedofilokat segítitek, mert az áldozatok azt látják hogy senki nem hisz nekik és még annyira se mernek felszólalni mint azelőtt.
ma 16:13
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Elég sok olyan közösségben vagyok benne ahol a tagokat gyerekként szexuálisan abuzálták (engem is, nyilván azért vagyok benne). A szavazások a csoportokban azt mutatják, hogy kb. 45%-ot abuzálta csak családtag, kb. 25%-ot családtag is. Ez kb. 70%. (És a maradék is többségében olyan akit a gyerek és a szülő is nagyon jól ismer.)

És mégis elsősorban a cukros bácsitól féltik a gyerekeket. Miért? Sokkal nagyobb eséllyel teszi olyan akiről azt mondják a gyereknek hogy fogadjon szót neki.

ma 16:36
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 (De azért hozzátenném, hogy nem gondolom, hogy az én kérdéseimről lenne szó. De volt már egy ami hasonló témát érintett, tény ott normális válaszok érkeztek.)
ma 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!