Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy az...

Mennyire normális, hogy az anyukám senkinek sem dicsekszik, ha valami sikerem van, csakhogy ne essen rosszul a másik félnek?

Figyelt kérdés
.
tegnapelőtt 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem normális. Ez nem egyelő azzal, hogy nem büszke rád. Neked egyébként kimutatja az örömét?
tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Dicsekvés nem egy pozitív dolog a zsido-keresztény kultúrkörben, amiben élünk. Ha téged elismernek, az a fontos, nem pedig mások orra alá dörgölni a te vagy a lányod/fiad sikereit.

Kelet-ázsiában van ennek hagyománya. Gyereknek teljesítményeit maguknak érzik a szülők.

tegnapelőtt 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A dicsekedés eleve elég óvodás szokás, pláne ha más sikerével teszi az ember. Anyukád normális. Te problémás vagy, ha ez neked gondot okoz
tegnap 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha dicsekedne azt a kérdést írtad volna ki: Miért dumál mindenkinek rólam? Foglalkozzon magával.
tegnap 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként egyetértek az előttem válaszolókkal.

Nyilván örülök a gyerekem sikerének, és szűkebb rokoni körben (nagyszülők, keresztszülők - akik egyben testvéreink és az ő házastársuk) szívesen elmondom ezeket.

De nem tartom szerencsésnek, ha szélesebb körben kérdés nélkül meséli a szülő, hogy a gyereke kitűnő lett, ilyen-olyan versenyen helyezést ért el, fölvették a nívós egyetemre, netán le is diplomázott ott.

Mert az nem az én eredményem, nem az én sikerem. Különösen kamaszkortól kezdve már a gyerekem kompetenciája, hogy adott ismerősnek mit mesél el magáról és mit nem. Én pl. utáltam, amikor szüleim ismerőse (akiről nekem persze fogalmam sem volt, kicsoda) megkérdezte, milyen lett a bizonyítványom. Azt válaszoltam: "átlagos". Mire anyukám mondani kezdte, miért mondom ezt, hát kitűnő lettem. Hát mert nekem ez az átlagos teljesítményem. :-)


Egy másik idevágó gondolat. Kifejezetten visszatetsző volt hallgatni, amikor osztálytalálkozón egy csomóan kvázi dicsőségtáblát festettek föl a gyerekükről. És ha az én gyerekem semmilyen versenyt nem nyer, csak normálisan tanul, jólelkű, szerető szívű, kiegyensúlyozott gyerek, az nem érték? Vagy milyen lehet ezt hallgatnia annak, akinek részképesség-zavaros a gyereke, netán autista vagy más problémával küzd?

tegnap 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen normális, feltéve, ha a facebookra sem töltötte fel a kitűnő bizonyítványodat vagy a diplomádat.


Egyébként ez egy érdekes dolog, hiszen a szülők a gyerekeikre a legbüszkébbek általában, tehát szerintem teljesen megszokott dolog, hogy ha találkoznak, akkor erről van szó. Én mondjuk sokkal szívesebben meghallgatom, ha valakinek a gyereke lediplomázott, mint amikor elkezdenek panaszkodni, hogy itt fáj, ott fáj, ilyen szar és olyan szar. Inkább az örömében osztozom.

tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mintha mindenkinek dicsekedne. Az fura kicsit, hogy azért nem dicsekszik, hogy más ne érezze rosszul magát, de az ő dolga. Hidd el, az gázabb amikor versenyt dicsekednek egymással hogy kinek a gyereke hű meg há, miközben a saját dolgaikkal meg nem tudnak mivel dicsekedni.
tegnap 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!