Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetértetek abban, hogy a...

Egyetértetek abban, hogy a másik gyászába nem lehet beleszólni,mi a helyes?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja elhunyt.

Sajnos az én szüleimmel a páromnak sok éve megromlott a kapcsolata.

Midig rajtam csattan az ostor, mert szüleim minden lépését kritizálják.

Most úgy gondolom túlmentek egy határon.

A gyásszal kapcsolatban kritizálják,hogy többet kellene az édesapjával lenni,hamarabb kellett volna hazamennie,nem így kellene,nem úgy kellene stb

Úgy gondolom, hogy a gyász a temetés mindenkinek a magánügye,legalábbis a szúk család legbensőbb ügye, semmilyen véleménynek nincs helye nyilvánosan..

Jól gondolom vagy én reagláom túl?


aug. 6. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem a gyászról szól ez. Írod, hogy minden lépését kritizálják. Ez csak egy újabb lehetőség nekik, hogy kritizálják. Ha többet lenne az édesapjával, akkor is belekötne valamibe.

Én nem adnék esélyt a kritizálásra. Már ha a férjed normális és ennek ellenére ilyenek a szüleid. Minimális lenne nekem így a kapcsolat a szülőkkel.

Persze ha a férjed ad rá okot, pl. agresszív állat, megcsal, stb, akkor érthető, ha nem szeretik.

aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Katona Dius ***** válasza:
87%

Nálam is sokszor kritizálták a szüleim, főleg édesanyám a páromat. Tetoválása van, szemöldök piercingje, hosszú hajú metálos pasas. Úgy néz ki, mint aki seperc alatt összeverekedik valakivel. Anyu sokáig ellenezte a kapcsolatunkat, mert hogy meg fog verni, bántani fog, stb.

A külseje ellenére a fickót kenyérre lehet kenni, 11 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok. Soha egyetlen egyszer sem bántott, és én sem vagyok virágszál. Pár éve karatézok, előtte kung fuztam évekig, rendszeresen küzdök nálam nagyobb férfiakkal. A szüleim csak azután fogadták el, miután össze házasodtunk. Azóta úgy bánnak vele, mintha a tulajdon fiuk lenne.

Jó lenne tudni, náluk mi okozza az ellenszenvet.

aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán honnan tudnak a szüleid a ti magánéletetekről. Jobban mondva férjedéről??? Gondolom szépen beszámoltál róla nekik.


Amúgy ja, nincs joguk beleugatni mi, miért és hogyan van, de mint minden magyar, qva okosak ők is és mindent jobban tudnak.

aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

A gyásszal kapcsolatban kritizálják,hogy többet kellene az édesapjával lenni


Ennek semmi köze a gyászához, sokkal inkább ahhoz, hogy tudják, mennyire nehéz most az édesanyjának is.

És a véleményükhöz joguk van, a vélemény nem beleszólás, neme tanács, vélemény. tanuljátok meg kezelni, hogy rajtatok kívül másnak is vannak gondolataik, amiket elmondhatnak. És néha nem árt legondolkodni rajtuk, mert akár igazuk is lehet, csak a nagy makacsságban nem vesszük észre, csak amikor már késő.

aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Onnan tudnak,hogy egy helyen élnek apósommal,illetve mi messze lakunk,nyilván tudják mikor vagyunk ott(hiszen hozzájuk is megyünk)

A rossz viszonynak konkrét oka nincsen,valamiért nem szeretik a férjemet,amit ők tagadnak persze,az évek alatt sem tudnak rájönni

Teljesen normálisan férjem van,sokat dolgozik,nem iszik,nem dohányzik,nem egy eljárós fajta stb.Nagyon szeretjük egymást.

Anyósom hosszú betegség után ment el,nagyon messze lakunk,apósom megkért,hogy ne menjünk rögtön,szeretne egyedül lenni.Anyuéknak ez nagy bűn,hogy nem mentünk még aznap..Férjem így beszélte meg az apjával,úgy gondolom ebbe nincs joga másnak beleszólni..Férjem a hétköznapokon nem hordott utána feketét,ez is kritizálva volt.Nem folytatom tovább,így már értitek.Én mindig úgy gondoltam,hogy a temetés és gyász mindenki magánügye,nem lehet ítélni,hogy kié illenőbb,szebb,erősebb stb.

aug. 6. 11:03
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es:szerintem akkor érdekes valaki véleménye, ha kérdezzük,de értem mit írsz
aug. 6. 11:05
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

4-es, baromira nem így van!


Felnőtt emberek életébe nem szólunk bele és nem kritizálunk. Legfeljebb, ha kikérik a véleményünket, akkor elmondjuk. Senkinek semmi joga kritizálni, beleszólni, okoskodni. Ráadásul még csak nem is a saját gyereküket kritizálták, hanem a férjét, akinek a saját családi élete teljesen független a kérdező családjáétól. Ha ennyire aggódtak az apósért, akkor miért nem mentek oda ők?


Miért éreznek kényszert az emberek arra, hogy állandóan megmondják másoknak, mit és hogyan kéne csinálniuk?

aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

7, veled sem beszélgetnék soha...

Áruld már el, miről lehet beszélgetni, ha egy haláleset kapcsán nem lehet annyit mondani, hogy szegény anyukája, biztosan jó lenne, ha többet lenne vele a fia... Nem azt mondták, hogy micsoda szemét, nem megy az anyjához, nem kötelezte rá senki, hogy menjen, egyszerűen mondtak valamit.

Kéne a fenének olyan család, ahol minden mondatot beleszólásnak gondolnak. Szerencsére a miénk nem ilyen.

aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem mégis miért beszélik ki a férjed a háta mögött, nem lehet hogy csak szimplán nem szeretik. Ezt tisztáznod kellene szűleiddel, mégis mi a problémájuk a férjeddel
aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 8,ez azért nem ilyen idillien történt:Hangosan megjegyezve a telefonban,hogy a mi(mármint a szüleim) családjában nem az szokás,és helyénvaló,hogy az ember így viselkedik.Micsoda dolog,hogy nem megyünk haza.Micsoda dolog,hogy nem hordunk feketetét.Micsoda dolog,hogy nem veszünk ki több hét szabadásgot(vett ki a férjem 5 napot,ennyit tudott)

Igyekesztem már sokszor tisztázni,nincs rá egyenes válasz,miért nem szeretik.

aug. 6. 11:31
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!