Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósan hol, illetve...

Depressziósan hol, illetve hogyan érdemes barátkozni?

Figyelt kérdés

A 22-es csapdájában találtam magam:

Már egy ideje sajnos szorongással és depresszióval küzdök, ami mostanra csúcsosodott ki, ergo gyakorlatilag napi szinten vannak öngyilkossági gondolataim, sírásba torkolló negatív gondolatspiráljaim, étvágyam alig van, a hobbim sem okoz már örömet.


Barátaim, párkapcsolatom sajnos nincsenek. Mindemellett diszfunkcionális családból származom, hasonlóan sérült, mentális gondokkal küzdő, ám ezt letagadó szülőkkel, így érzelmi téren nem számíthatok rájuk sem.


Rájöttem, hogy nagy eséllyel a depresszióm lehet az egyik fő ok, amiért taszítom az embereket magam mellől. Ugyanis érthető módon mindenki olyan barátokra vágyik, akik érzelmileg felemelik, jó kedvre derítik őket és úgy általában pozitív energiát sugároznak magukból. Nem pedig ilyen magamfajta selejtes lelki roncsokra, akik akaratlanul is elveszik az életkedvüket.

Igen ám, ugyanakkor a depresszióm egyik fő kiváltó oka éppen ez a kínzó magány, elszigeteltség. Ha lenne legalább egy személy, akinek fontos lennék, aki látna bennem fantáziát, akkor már sokat javulna a lelkiállapotom. De hol találjak ilyen embert?


Hogyan lehet ebből a magány-depresszió-paradoxonból kitörni? Szakemberhez körülbelül egy hónapja járok, pszichológiai témájú könyveket is olvasok, de nem igazán segít semmi.



ma 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A szakember mit mond erről?


Rokonok, régebbi barátok?

ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerezz az iskolában, vagy a környékeden. Ha te nem próbálkozol, más nem fog hozzád oda menni csak úgy. Ha nehéz is, egy kis mosolyt csak tudsz varázsolni az arcodra. Az osztályba ha túl sokáig látják hogy magányos vagy, akkor egy idő után úgynevezett 'selejtnek' tekintenek rád.
ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt, hogy majd, ha lelkileg legalább nagyjából rendbe jövök, akkor lesz esélyem érdemben barátkozni. Addig valószínűleg akarva-akaratlanul elüldözöm magam mellől a rendes embereket, a toxikusokat pedig vonzani fogom.

Sajnos ezt részben magam is tapasztaltam. :( Ezért nem volt eddig egy normális párkapcsolatom sem, és ezért jöttem össze anno csupán olyan alakkal, akik szemét módjára bántak velem. Aki meg normálisnak tűnt elsőre, nekik meg esélyt sem adtam, mondván, hogy tuti, hogy csak hazudik/megjátssza magát és csak szexre hajt. Voltaképp azt sem tudom, milyen gyakorlatban egy harmonikus, kölcsönös tiszteleten és szereteten (pár)kapcsolat, mert nem volt benne részem.


Igaz, ezt főleg a párkapcsolatra vonatkozólag mondta, de szerintem nagy eséllyel a barátkozásra is érvényes.


Sajnos egyik rokonomat sem érdeklem. "Régebbi barátokkal" sem tartom a kapcsolatot már évek óta. Ráadásul már majdnem mindegyiknek családja, karrierje van, fájt szembesülni vele, hogy én mennyire nem vittem semmire. Egyetlen barátnő-féleségem van, akivel néhanapján beszélünk. Vele meghallgatjuk éppen egymást, akad pár közös témánk, de annyira eltérő az érdeklődési körünk, ízlésünk, hogy nem tudom meddig tartható ez még fent. Ráadásul ő is sikeresebb az életben, mint én (igaz, ez nem nehéz), aktívan űzi a hobbiját, közösségekhez tartozik, sok haverja-barátja van, így egyáltalán nincs "rászorulva" az én szánalmas kis társaságomra. Sőt, ha már itt tartunk, szerintem csak szánalomból tartja velem a kapcsolatot, mert tudja, hogy nekem kvázi senkim sincs.


A közösséghez való tartozást én is próbáltam anno, de mindenhonnan kilógtam ilyen-olyan okokból kifolyólag. Olyan vagyok akár egy marslakó.

ma 18:57
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es: Momentán nem járok iskolába. Jövőre mondjuk tervezek újrafelvételizni egyetemre, mert nagyon hiányzik a tanulás, az értelmiségi közeg. Ott volt a legkönnyebb számomra ismerkedni, barátkozni. Sajnos már nem tartom az ott szerzett haverokkal sem a kapcsolatot. S bár itt éreztem magam szociálisan a legjobban egész eddigi életem során, az itteni társaságból is kilógtam. A többieknek anno mindig tök szuper kis szülinapi összejöveteleket szerveztek/szerveztünk, fancy kis kajáldák, teázók, miegymás, személyre szabott ajándékokat kaptak. Amikor meg az én szülinapomra került sor, akkor beültünk egy Burger Kingbe. :')


Nem tudom mi az oka annak, hogy nem igazán lopom be magam mások szívébe.

ma 19:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt még: A félreértések elkerülése végett nem az anyagi vonzatát kifogásolom a dolognak. Szimplán csak azt éreztem, hogy a többiek szülinapjába lett energia, fantázia befektetve, az enyémbe meg nem.
ma 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhető a korod, nemed?
ma 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Melyik városban laksz? Ha közel laksz én szívesen beszélgetek veled és találkozhatunk is, ha benne vagy, mert nekem sincsenek barátaim és szintén szorongással küzdök.
ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért releváns a kérdés szempontjából, de 30/nonbináris.

Kecskeméten lakok, de Budapesten is heti rendszerességgel meg szoktam fordulni, illetve oda tervezek majd költözni a közeljövőben.

ma 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:

"ezt főleg a párkapcsolatra vonatkozólag mondta, de szerintem nagy eséllyel a barátkozásra is érvényes"

Nagy butaság a kettőt elválasztani egymástól. Úgy értem, hogy olyannal, akivel nem tudsz teljesen őszintén viselkedni, vagyis aki barátnak nem lenne elég jó, eszedbe se jusson párkapcsolatban gondolkodni, ha jót akarsz magadnak! Magyarul ne egyből párkapcsolatot keress, hanem egyelőre csak jó barátokat - aztán majd kiderül, hogy lesz-e köztük olyan, akivel tovább is érdemes menni, azaz a párkapcsolat irányába.

ma 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én bárkivel tudok őszintén viselkedni. Más kérdés, hogy érdemes-e, mert gyakran bolondnak, marslakónak voltam titulálva valamennyi olyan helyzetben, ahol önmagamhoz hűen viselkedtem.


Párkapcsolatot egyelőre nem keresek, mert tudom, hogy nagy eséllyel újfent csúnya vége lenne. Ugyanakkor egy lelki társért, barátért, akivel van közös érdeklődési körünk, gyakorlatilag bármit megadnék. A szellemi magány gyakorlatilag végigkísérte az egész életemet. Még interneten is ritkán futottam bele hozzám hasonlókba.

ma 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!