Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus váltáson gondolko...

Pszichológus váltáson gondolkodom. Mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Egyszerűen soha nem tudtam megfizetni őket, ahogy ma sem. Tavaly márciusban családsegítőkhöz mentem öngyilkossági hajlamokkal, mert utáltam a dolgozás alapaspektusát és nem tudtam élni a gondolattal, hogy nekem dolgoznom kell a létfenntartásért (sőt, mai napog így állok ehhez).

Ott adtak egy fülest, hogy van a városunkban ingyenes, TB által finanszírozott klinikai szakpszichológus az addiktológián. Lényegében ha videojátékfüggőnek állítom be magam akkor már kaphatok is időpontot (amit könnyű volt mert ekkor napi 16 órákat neteztem és ha tehetném legszívesebben mai napig azt csinálnám)

Márcisutól júliusig heti szinten, júliustól novemberig 2 hetente ültünk össze. Azért váltottunk kétheti alkalomra, mert júniusban továbbküldött pszichiátriára gyógyszeres kezelésre kemény depresszió gyanújával, de én megtagadtam.

Az égvilágon semerre nem haladtunk, túl csökönyös voltam a munkagyűlöletemmel kapcsolatban és egyszerűen nem hallgattam rá kb. soha. Decemberben megerőltettem magam nagynehezen női okokból és elmentem dolgozni de RÜHELLTEM mint minden munkát a világon. A munka miatt online folytattam a pszichológussal.

Januárban annyira magam alatt voltam, hogy már terveztem megint az öngyilkosságom. Akkor újra heti alkalommal ültünk össze, eredménytelenül. Májusban kb. lemondott rólam a pszichológus és már nem adott új időpontot. Júiusban felmondtam és eközben beadtam a jelentkezésemet egy önsrorsrontó módon egy iskolába külföldön, ahova valahogy felvettek (azért önsorsrontó, mert 1.: Nem érdekel egy cseppet sem a szak és hülye is vagyok hozzá mint a föld, 2.: Lényegében 0 pénzzel jöttem ki és lehetetlen munkát találnom, kb 2 hónapig húzom még a tartalékokból).

Júliusban próbáltam a pszichológussal felvenni megint a kapcsolatot, de egy ideig kb. nem is akart adni időpontot mindenféle kifogással, majd augusztusra adott amit visszamondott. Most nagynehezen holnapra végre sikerült megint valami intézni, de simán visszamondhatja addig aznap, mint ahogy múltkor tette.

Mikor lenne érdemes elgondolkodni a váltáson? Egyáltalán van értelme nekem pszichológushoz járnom, ha alig fogadom meg amit mond mert egy genetikai hulladék ember vagyok?



szept. 10. 19:25
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja és nagyvalószínűséggel ha újhoz mennék az már bizony kemény összegekbe kerülne, amit meg képtelen lennék kifizetni.
szept. 10. 19:27
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az is elég nagy kérdés, hogy külföldön élve mennyire találsz tb-alapon Magyarországon pszichológust. Ahova kiköltöztél, nincs esetleg valami állami segítség, vagy a suliban a diákoknak?
szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Magyarországi TB-s pszichológust itt nem fogok keresni online beszélgetésekre. Azt csak akkor tudom majd, ha kifogy a pénz és szülőkhöz kell hazaköltöznöm 2 hónap múlva.

Itteni TB-s pszichológust se magyarul, se angolul nem találtam, csak helyi nyelven láttam de elég nagy mizéria. Azt meg nincs erőm tanulni jelenleg... Mondjuk iksolakezdés óta kb. semmit nem tanultam, úgy ki fogok bukni hogy öröm lesz nézni...

Iskolában van iskolapszichológus, ajánlgatták is évnyitón, de tele vannak mint a spájz. Főleg teljesen más kultúrából jövő embereknek segítenek most és nem európaiaknak. Nem tudják mikorra tudnak fogadni, hónapokat mondtak.

szept. 10. 19:37
 4/32 anonim ***** válasza:
62%

Ha te magadat tényleg genetikai hulladéknak tartod, akkor valóban semmit nem érdemes, csak nem értem, ehhez mit keresel külföldön, a pénzedet durván pocsékolva a semmibe.

Ha hajlandó vagy megindulni a változás útján, ami úgy kezdődik, hogy szeded az antidepresszánst a masszív depressziódra, nem pedig leszarod a szakembert, aki neked akart segíteni, akkor nyilván el kell menni klinikai szakpszichológushoz, és nem ahhoz, aki már - rendkívül alapos indokkal - lemondott rólad. Nem lesz egy könnyű menet, mert az első hónapban az antidepresszánsnak pont ellentétes hatása van, még mélyebbre húz, amíg a szervezetet át nem áll rá, illetve lehetnek olyan mellékhatások, ami miatt váltani kell. Ehhez az kell, hogy felügyelet alatt legyél, gyere haza az extrém értelmetlen iskola helyett, most költözz a szüleidhez, ha normálisak. Dobd le a fejedről a koronát, és engedd, hogy a szakorvos és szakpszichológus segítsen neked, különben valóban semmi jó nem fog kijönni az életedből.

szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem normálisak sajnos szüleim, ők nevelték belém a pszichiáter-ellenességet. Keményen hisznek a szcientológiának erről (bár nem tartják magukat szcientológusnak, csak szerintük van 1-2 nagyon jó okosságuk). Egész életemben rettegésben tartottak, hogy a pszichiáter megöl és a gyógyszerek csak tompítanak, zombit csinálnak belőlem. 0 éves koromtól kezdve táplálták ezt belém és képtelen vagyok megadni magam bármiféle pszichiáternek. Amikor elmentem 1 alkalommal júliusban csak próbaszerűen és vettem 700 forintért egy Yarocent amit 3 perc beszélgetés után felírt a pszichiáter azt is szüleim azonalli hatállyal kidobták amikor látták, hogy 1 szem szedése után kábult voltam 3 napig...

Pszichológusnak sem hisznek szüleim de azt engedték, mert az nem ártalmas legalább, ha már a szcientológia ténye szerint nem használ.

Úgyhogy ja, halál félelmem van a gyógyszerektől... Én nem adom át magam pszichiáternek, max pszichológnak.

szept. 10. 20:04
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a yarocen az egyetlen antidepresszáns kb ami így elkábít ( jó, mianserin is és a trazadone is, de mindketto ritka szer), de azért mert antihisztamin hatása van, ami nagyon szedál eleinte, de késöbbiekben is este kell szedni. Az SSRI/SNRI-oknak nincs ilyen hatása. Elég rossz, hogy pont egy olyan gyógyszert írtak fel ami csak megerősitette a félelmeidet, hogy zombivá tesz letompít stb. Ettől függetlenül lehet mellékhatása az SSRI-oknak is, de úgy kiütni nem fognak mint a yarocen eleinte.
szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Az neked nem elég. De annak se adod át magad. Akkor ne a szüleidhez költözz, mérgeznek. (Jobban, mint a gyógyszer. De nyilván ha egy gyógyszer 3 napra kiüt, akkor nem kell hozzá szcientológusnak lenni, hogy azt ne vedd be többet, az orvos se mondana mást. De van másféle gyógyszer, más adagolásban.) Egyáltalán miből élsz?
szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Az a baj 6-os, hogy amikor mentem a pszichiátriára lényegében dugig volt tömve. 9-re volt időpontom és 16:10-kor kerültem sorra... Akkor is 3 percet beszélt velem a doki és egyből rávágta, hogy nekem bizony Yarocen kell és hogy nekem jó alvások kellenek.. Hát konrkétan amikor ébren voltam abban a 2-3 órában napközben akkor is félig aludtam a hatása alatt. Érthető okokból nem mentem vissza. Főleg úgy, hogy nem valami nagyvárosi pszichiátria, hanem egy kisvárosról beszélünk, amitől a legközelebbi város pszichiátriája 60km-re van.

7-es Szüleim mérgeznek de nincs hova költöznöm. Nincsenek barátaim, nincsenek más rokonaim csak szülői nagyszülők, akik 100%-ban szüleimnek adnak igazat. Miből élek? Most írtam le, hogy decembertől júniusig dolgoztam, nyilván tartalékoltam kicsit. De az csak pár hónapra elég itt kint és augusztus óta elment a fele pénzem. Számításaim szerint novemberig tudom kihúzni.

szept. 10. 20:21
 9/32 anonim ***** válasza:
De ez amiről beszéldz csak az első pár napban van a yarocentől, utána beáll és visszacsökken az alvásigényed. A napközbeni álmosság az első héten szokott lenni.
szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok akár csak egy hétig is szedni azt a hulladék tablettát. Yarocent nem kérek, az fix az életem árán is.
szept. 10. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!