Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus váltáson gondolko...

Pszichológus váltáson gondolkodom. Mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Egyszerűen soha nem tudtam megfizetni őket, ahogy ma sem. Tavaly márciusban családsegítőkhöz mentem öngyilkossági hajlamokkal, mert utáltam a dolgozás alapaspektusát és nem tudtam élni a gondolattal, hogy nekem dolgoznom kell a létfenntartásért (sőt, mai napog így állok ehhez).

Ott adtak egy fülest, hogy van a városunkban ingyenes, TB által finanszírozott klinikai szakpszichológus az addiktológián. Lényegében ha videojátékfüggőnek állítom be magam akkor már kaphatok is időpontot (amit könnyű volt mert ekkor napi 16 órákat neteztem és ha tehetném legszívesebben mai napig azt csinálnám)

Márcisutól júliusig heti szinten, júliustól novemberig 2 hetente ültünk össze. Azért váltottunk kétheti alkalomra, mert júniusban továbbküldött pszichiátriára gyógyszeres kezelésre kemény depresszió gyanújával, de én megtagadtam.

Az égvilágon semerre nem haladtunk, túl csökönyös voltam a munkagyűlöletemmel kapcsolatban és egyszerűen nem hallgattam rá kb. soha. Decemberben megerőltettem magam nagynehezen női okokból és elmentem dolgozni de RÜHELLTEM mint minden munkát a világon. A munka miatt online folytattam a pszichológussal.

Januárban annyira magam alatt voltam, hogy már terveztem megint az öngyilkosságom. Akkor újra heti alkalommal ültünk össze, eredménytelenül. Májusban kb. lemondott rólam a pszichológus és már nem adott új időpontot. Júiusban felmondtam és eközben beadtam a jelentkezésemet egy önsrorsrontó módon egy iskolába külföldön, ahova valahogy felvettek (azért önsorsrontó, mert 1.: Nem érdekel egy cseppet sem a szak és hülye is vagyok hozzá mint a föld, 2.: Lényegében 0 pénzzel jöttem ki és lehetetlen munkát találnom, kb 2 hónapig húzom még a tartalékokból).

Júliusban próbáltam a pszichológussal felvenni megint a kapcsolatot, de egy ideig kb. nem is akart adni időpontot mindenféle kifogással, majd augusztusra adott amit visszamondott. Most nagynehezen holnapra végre sikerült megint valami intézni, de simán visszamondhatja addig aznap, mint ahogy múltkor tette.

Mikor lenne érdemes elgondolkodni a váltáson? Egyáltalán van értelme nekem pszichológushoz járnom, ha alig fogadom meg amit mond mert egy genetikai hulladék ember vagyok?



szept. 10. 19:25
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Áh meguntam. Évek óta próbálkozom, képtelen vagyok kirángatni magam. A legbonyolultabb dolog a világon ez és nem vagyok képes orvoshoz menni.
szept. 18. 18:00
 32/32 anonim ***** válasza:

Ha kint lennék, a helyedben elvállalnék valamilyen gyorsan megszerezhető munkát, kalandként fognám fel. Amihez nyelvtudás sem kell először.

Veszíteni valód nincsen, valamilyen közösségbe kerülnél, pénzt keresnél, nyelvtudás is ragadna rád.


Vagy megkérdezném a szaktarsaimat tudnak-e valami munkát akar papírok nélkül első körben ha azok nincsenek meg.

Mosogatas, pakolas. Fizikai aktivitás is nagyon jót tesz a mentális állapotnak de főleg a közösség.

szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!