Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szorongással, depresszióva...

Egy szorongással, depresszióval küzdő emberrel érdemes belevágni egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés
A kérdés elmondja a lényeget, de részletesebben három hónapja ismerkedek egy diagnosztizált, pszichiátriai kezelés alatt álló nővel, nehéz vele sokszor. Rengeteg dologtól fél, kicsit paranoid, hullámzik a hangulata is. Nem könnyű vele még ez a randizas fázis sem. Érdemes így folytatni?

máj. 27. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Én biztos nem kínlódnék vele. Az élet amúgy is hoz váratlan és nehéz helyzeteket amikor az ember mélyen van akkor is ha egészséges, de ő akkor hová kerül?

Amíg nincs rendben addig nem is érdemes neki kapcsolatot kezdeni.

máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tűnik, nagyon nem vagytok egy hullámhosszon,ez mindkettőtöket lehúzna szerintem.
máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Volt ilyen partnerem. Nem emiatt lett vége, de nagyon rossz volt ez a része. Nyilván neki is, de engem is felőrölt a tehetetlenség, hiszen nem tudtam neki segíteni. Ő meg kicsit mintha azt hitte volna, hogy én fogom minden problémáját varázsütésre megoldani, és személyes sértésnek vette, amikor rájött, hogy nem vagyok erre képes. Nem mennék még egyszer bele ilyesmibe.
máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Volt egy ilyen pasim. Ne tedd. Sajnálatos hogy beteg, stb de ne tedd.

En osszejottem egy ilyen taggal és pár randi után megtervezte az egész közös életünket. Minden érzést teljes lángon elt meg, csak a lenn és a fenn létezett neki. Vagy nagyon lelkes vagy nagyon szomorú volt és állandóan mindenért szarul éreztem magam mellette. Mert vagy nem voltam elég lelkes vagy nem voltam elég kedves. Egyáltalán nem volt privát terem, mert minden percben feltelenykedett. Végül úgy sikerült lerázni hogy elértem, hogy ő dobjon ki egy ilyen mélyrepülése közben dühében. Aztán kb 2mp alatt full kitöröltem az életemből és mostam kezeim hogy te dobtal ki, bocs.. tudom paraszt vagyok de ha vele maradtam vna tuti én is begolyózok.

máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

4es! Ez inkább Borderline-ra jellemző, amit írsz.

Hogy lenne már egy major depressziós, szorongó ember teljes lángon???

máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell a klinikai depressziosrol ami tenykent kell leirva atmasitani divatborderline-ra.


Kerdezo, siman lehet. Lesznek nehez idoszakok persze. Ott volt Chester Bennington, egesz eleteben major depresszios, ha csak az lett volna... lett tobb gyereke es 2 hazassaga is. Chris Cornell baratja szinten. Lehetne sorolni. De ez is egy skala. Ha durva mely, akkor figyelni kell ra sokat beszelgetni vele es megereztetni vele szimpatiaval es empatiaval, hogy te ott vagy neki. Mindenrol beszeljetek, es mondd neki, semmit ne titkoljon, mert elotted nincs mit.


A gond csak az, hogy te gondolom hetkoznapi ember vagy. Nem fogod sehogy felfogni erzelmileg min megy at. Plane ha latnad az anamnesis-et. Azt hinned egy orult, beteg, lusta meg mit tudom en es rossz erzesed lenne s dobnad. Talan a legjobb lenne, amugy, egy szcenario, ahol egy enyhe klinikai depresszios van egy mely major depressziossal. Azok egymast aterzik ha nem teljesen es tamogatjak egymast. Ez lenne a legszebb. Az egyik erzi ot, a masik ateli az empatiat es megnyugszik. De ez nagyon ritkan van. Hetkoznapi ember ezt a budos eletben nem fogja fel rendesen. Major depresszioskent ha rovid ideje vagytok egyutt, szerintem szakits vele. Te nem vagy valo neki. Keress egy hetkoznapi vidamabb lanyt. Ne tedd tonkre se magad, se ot, foleg ot, mert te konnyebben tul lepsz, de egy major dep. nagyon nagyon nem. Ugyis egy ido mulva megunod a te szerinted "hulyesegeit", radszorulhat, te meg mar huzod a szadat.


Nem akarlak hulyekent feltuntetni, de nem a te eseted. En mar voltam korhazban ket helyen, zart es nyilt osztalyon. Allandoan szomoru pofat vagtam kint amikor kiengedtek mar. Meg kellett tanulnom semleges pofat vagni vagy mosolygosat, de mosolyogva mesz az utcan hulyenek neznek megint. Aztan probaltam semlegeset mint a Dexterben :), de az sem ment. Szoval mar csak tipp aki ebben szenved sajnos, Amikor fogat mosol a hatso fogad, akkor a szemoldokod fel szoktad emelni gondolom, meg ovalisra nyitod a szad majdnem. Hagyd igy a szad, majd csak az ajkadat csukd le. Igy egy semmilyen de mosoly de meg az sem fejet fogsz vagni egy magas szemoldokkel akirol azt hinnek hogy nevet, de az arcod egy semmi lesz. Mert ki akar latni egy szomorkodo embert, vagy egy utcan vigyorgo embert... Egy semleges pofa meg... semleges. Azt nem teszik sehova az emberek.

máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ne!

Nekem az van kb 16 éves korom óta és sosem volt kapcsolatom… nem vagyunk rá alkalmasak

máj. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es: Nem az motivál, hogy ha neked nem jön össze, akkor más se legyen boldog?

Nem szép dolog irigynek lenni.

A kérdéshez: Esete válogatja. Van, aki nincs annyira súlyos állapotban és egy megértő partner jót tesz nekik. A partner is megtanulhat ezzel együtt élni. A szorongó, depressziós emberek állapotán a magány csak ront. Sőt, van, akinél pont az generálja, hogy nem talál senkit.

A kérdezőnek megának kell tudni, mennyire szereti az illetőt és együtt tud-e egy ilyen problémával élni. Másrészt ez a rendellenesség nagyrészt gyógyítható is, tehát nem valószínű, hogy élete végéig fennáll.

máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8 nagyin irigy vagyok tényleg

Ilyen SÚLYOS betegséggel nem lehet kapcsolatban lenni… pont

máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es: Nézd, én együttérzek a betegségeddel, jobbulást kívánok. Viszont azt érzem, hogy ellendrukker vagy a kérdező randipartnerével kapcsolatban. Biztos szenvedsz a magány miatt és fáj látnod másokat, akik kapcsolatban élnek. Inkább egy jó terapeutával próbálj te is nyitni mások felé.

Másrészt a szorongás és a depresszió különféle súlyosságú lehet. Én ismertem/ismerek diagnosztizált embereket, van, aki kapcsolatban élt/él. A kettő nem zárja ki egymást. Súlyos állapotban valóban nem tud valaki ismerkedni, vagy tönkremehet a meglévő kapcsolata. De ilyet nem lehet kijelenteni, hogy nem lehet kapcsolatban lenni, ha valaki ezekben szenved.

Ha valódi szeretetkapcsolata van valakinek, nemcsak az együtt tengünk-lengünk, dugunk, szórakozunk szint, az a gyógyulásban is segíthet. Gyakorlati segítséget is jobban kaphat. Pont most olvastam egy olyan betegről, aki már az önellátásra se képes, nem bír takarítani, mosakodni, stb. Ha valaki nem él egyedül, legalább a családtagok, vagy a párja kitakarítanak, valamint segítenek az önellátásban. Kisebb eséllyel lesz hajléktalan a beteg, mert ha valaki munkaképtelen, nem tud pénzt keresni, ez a veszély is fenyegeti.

máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!