Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatót (Rivotril, Xanax/Fro...

Nyugtatót (Rivotril, Xanax/Frontin) hogyan hagytatok el?

Figyelt kérdés

Kérdésem arra vonatkozik, hogy aki fokozatos csökkentéssel hagyta el, az mekkora kiinduló adagból mennyit és milyen gyakran vett el csökkentésekkor? Mennyire voltak erősek a megvonási tünetek?


Drogokat 53 napja hagytam el, akkor nagyobb gyógyszer csökkentésem is volt.


Most a megmaradt 1,5 mg Xanaxom hagynám el. 0,125 mg-os lépésekben haladok. Pár naponta veszek el. 1 mg-ig vittem le.


Nem tudom, hogy csak csökkentsem vagy érdemes-e teljesen elhagyni. A napközbeni adagok zavartak, álmosság miatt. Az esti nem.


Bipolra Ketileptet és Lamolepet továbbra is szedni fogom.



aug. 19. 04:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ebben a tempóban a csökkentések után nem jön elő, vagy csak enyhe megvonási tünetek jönnek elő. De így nagyon hosszú ideig tart elhagyni. Jobb lenne hamarabb túlesni rajta. De nagyobb adag elvételét jobban megérezném.
aug. 19. 08:18
 2/15 anonim ***** válasza:
Majd most jön a java...szerintem jó a csökkentés, de lassabban kellene.
aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Orvosom által javasolt irányelv az, hogy ha 5 napon belül nem jelentkezik megvonási tünet, akkor csökkentsek újra. Ha jelentkezik, akkor várjam meg míg elmúlik.


Nem vagyok benne biztos, hogy a vége lesz nehezebb, mert a nemrégiben elhagyott drogok megvonási tünete talán még teljesen le sem csengett mikir már a Frontint csökkentgettem. Lehet minél több idő telik el a drogok elhagyása után (ráadásul drogok elhagyáskor 2-3 mg Rivotrilról álltam át hirtelen 1,5 mg Xanaxra és drogok elhagyástól számított kb 2 hét alatt vittem

le fokozatosan 600 mg Ketileptet 150 mg-ra), annál könnyebb lesz.

aug. 20. 09:56
 4/15 A kérdező kommentje:
Te is szedtél nyugtatót? Mekkora adagot és milyen ütemben hagytál el?
aug. 20. 09:58
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze, igaz, mindenki más. És hallgass az orvosra! Én nem vagyok ilyen szerencsés, 2-3 hónap 2X0,25 Rivotrilt lassan csökkentve 3hétig szenvedtem meg.
aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az első csökkentéstől számítva 3 hét alatt zajlott le teljesen? Vagy az utolsó mini adag bevétele után még 3 hétig tartott?
aug. 20. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Mini adag után.
aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A lassú csökkentés alatt mit értesz?
aug. 20. 18:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Csakis kórházban,szoros és erõs felügyelet mellett lehet abbahagyni és vannak leszokást segítõ gyógyszerek és a csoportos terápiák is segítenek mert hasonló mentális betegek vannak ott.

Én már sokszor voltam kórházban frontin elvétel miatt.

Ha szeretnél,bátran írj üzenetet.

aug. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tőlem ambulánsan kezdték elvenni. Orvosom ilyenért nem ad beutalót.
aug. 22. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!