Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vényköteles nyugtató beszerzés...

Vényköteles nyugtató beszerzése kórházban? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 28 éves srác vagyok. Korábban sok problémám volt pánikbetegséggel, depresszióval és különböző függőségekkel, elsősorban szerhasználati addikciók, de viselkedés függőség is jelen volt. Egy jó ideje szerencsére nem része az életemnek a pánik, viszont elég sokat szorongok. Ezt egy ideig meditációval és edzéssel próbáltam csökkenteni, viszonylag eredményesen. Most viszont egy hullámvölgybe került az életem, új munkahelyen dolgozom és más egyéb körülményeim is megváltoztak. Sokat szorongok, amit heti 1 mérsékeltebb iszogatással próbálok oldani a fentiek mellett - ez azonban érzem, hogy zsákutca. Az egyik ilyen alkalommal sikerült szert tennem másfél db rivotrilra és egy levél xanaxra. Megváltás volt az abban a pillanatban. A drogos múltam miatt erős ellenérzéseim vannak a gyógyszerekkel kapcsolatban is, most azonban mégis azt érzem, hogy erre van szükségem jelenleg.


Nálam a rivotril sokkal jobban bevált, mint a xanax vagy a frontin. A házi orvoshoz ezzel a kéréssel nem fordulhatok, hogy írjon fel. Milyen más egyéb lehetőségem van? A kórházban írnak fel esetleg? Vagy szakorvoshoz küldenek? Érdemes egy magán pszichiátert keresnem?

Korábban szedtem ezeket, de mióta Nyíregyházára költöztem, nincs rá kontaktom.


Ti hogyan szerzitek be a vényköteles nyugtatókat?



júl. 3. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Ne csinald. Fordulj pszichologushoz, tud segiteni a szorongas es a stressz kezeleseben, meg a tortenesek feldolgozasaban. Erre van valojaban szukseged, nem arra, hogy ujabb anyagokkal tompitsd a fajdalmat, foleg a te multaddal, mert az egyenes ut az ujabb fuggoseghez.
júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Bár én is terápia párti vagyok, de most is szorongással küzdök, pedig minden fel van dolgozva. Elvileg. A Rivotrilra 3 hónap alatt rászoktam, pedig csak 2X0,25 mg-t szedtem. Tökre megértem az érzéseidet, én is nézegetem a nyugtatót, mert feszült vagyok. Ha beveszem jó. De megint rászokjak? Letenni nem volt kellemes.
júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szabó.Jani ***** válasza:

Szia! Mi denképp ketess fel pszichiátert - ha van rá lehetőséged, magánt, oda vsz nem kell beutaló a háziorvostól.

Ő majd eldönti, milyen gyógyszerre van szükséged - esetleg nem azokra, amit eddig szedtél.

(Pl. feleségem sok évi rivotril után kapott ugyanattól a dokitól Truxalt)

Sok sikert, jobbulást!

júl. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!