Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzem a rivotril...

Zacskofej2 kérdése:

Miért nem érzem a rivotril hatását?

Figyelt kérdés
2mg xanaxot szoktam sajnos bevenni elalvás előtt pár órával.Az teljessen megnyugtat majd szépen elalszok tőle.Viszont elfogyott a xanaxom és kértem egy barátomtól 2mg 100 darabos rivotrilt(bontatlan 2028ig jó)és azt is bevettem olyan 8 óra körül,hogy majd szépen el tudjak aludni 10 fele.De egyáltalán nem éreztem a hatását,nem lettem tőle se nyugodt,se álmos,nem is éreztem meg a 2mg-t. Ez mitől lehet?Pedig mindenki azt mondja a Rivotril jobb mint a Xanax

jún. 20. 01:23
 1/9 Szabó.Jani ***** válasza:

Másra való a kettò gyógyszer.

Én xanaxot szoktam enni olykor, attól tényleg kába az elalvás előtt az ember.

A feleségemnek időnként rivotrilt kell szednie.

Ő azt mondta, hogy a rivotril nem álmosítja el, hanem a feszültséget oldja.

Mégis, amikor a rivotril megevése után kb egy órával az ágyba bújik, rövid időn belül alszik mint a bunda.

Függetlenül attól, hogy nem voltál álmos, hogyan aludtál utána?

jún. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hatast? En 10 mg-ot szedek. Es meg mindig erzem az almosito hatast, de ha kibirom akor elmulik 1 - 3 ora alatt. Bar meg lappang. Sokan az elso elmenyt keresik es azt gondoljak itt a vege, tobb kell.


A rivotril elsosorban egy antiepileptikum, majd felig vagy lehet kevesbe nyugtato. Es teljesen mashogy mukodik mint a Xanax, de 1/3 lehet kevesbe. En is szedek Xanaxot, 4mg-ot, ott is kabulok par oran at.


Letezik un, paradox mellekhatas de nalad nem errol van szo, ahogy en leveszem. A Xanax elaltat valoban de rovid ideig, mert nem altato, hanem nyugtato, az alvast viszont "rosszabba" teszi.


A rivotril meg antiepileptikum elsosorban ezert a max adag 20mg; hat az SSRI megforditasara (SSRE, ellentete az SSRI-nek), glutamic decarboxilazra is amibol GABA lesz. A GABA meg fontos az epilepsziasoknak, ne legyen roham, lenyugodjanak az izmok, stb.. + altato hatas.


De legtobb ember ezt hasznalja ki, az utolso 2-t. Es mivel nem epilepsziasok, ezert bevesznek 0.5 - 1mg -ot mar 1 hetig ugy erzik mintha berugtak volna es alig jozanok. De lehet melyebben belemenni, natrium gatolt csatornakra is hat, a Xanax meg stratumban a dopamine-t noveli, es valakinel a dopamine novelestol "eber" marad. De sok faktor van meg...


Na ennyit a Newtonkodasrol, lehet leszavazni.

jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És nincs mellékhatása? És nagyon ingerült leszek tőle sajnos de az alvasban segít

Sajnos 5 éve szedem


Miért lenne jobb a rivo? Nekem nem engedte az orvos hogy azt szedjem

jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3


En a xanaxtol vagyok ingerult ha tobbet szedek vagy gyakrabban, de csak masnap utana nem. Ez a paradox hatas, ami pont ellentete a terapeutikus hatasnak. A rivotril teljesen mas, es csak egy kozos pontja vana GABA alloszterikus (lokalis) modulacioja (valtoztatasa? Nehez talalni rendesen szot erre magyarul). A rivotril nem nyugtatora lett kitalalva, azt mar nem tudom miert vezettek be annak. Mert ennyi erovel a tianeptine megjobb lenne es nem is kell szemelyi.


A dopaminebol 5 fajta van, a striatumban nem tudom melyik es mennyi, de valaki bekabul a mini euforiatol valaki meg ideges lesz tole.


Na eleg az einsteinkedesembol mielott leszavaznak.

jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sot egyebkent a rivotriltol kb (KB!) mindeki bealszik. Az hol nyugtat? Az akkor meg altato, keverednek a terapeutikus hatasok..
jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a xanaxot alvasra kezdtem el szedni de közben rászoktam és rájöttem hogy a durva szorongasos pánikrohamos depressziobol sima durva klinikai depressziót csinált

Most csak fekszem és vagyok, nem tudok csinálni semmit….


Viszont brutális mellékhatása van, olyan ingerült leszek tőle hogy kb ölési szandekaim vannak…..

ordítani is szoktam miatta

De muszáj szednem mert azonnal jön az elvonási tünet….


Durva cucc ez

Rivót nem tudom milyen lehet

jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6


Sok orvos tudatlan, hogy mi a Xanax. Azt mondjak univerzalis "nyugtato, altato, fajdalomcsillapito" meg mit tudom en. Lehet leszarjak mi a bajod "xanaxot neki".


Ahelyett, hogy egy pszchiater irna fel egy valodi altatot. Zolpidem peldaul, gerodorm ami nem is teljesen benzodiazepine, de egyben altato, nyugtato, izomlazito. De fokent altat. A haziorvosom peldaul az alprazolamra (Xanax) azt mondta az nem benzodiazepine. Igen, nem ert az ilyen dolgokhoz (pszichiatriai), mert o egyben belgyogyasz meg haziorvos. De belgyogyaszkent nagyon jo.


Haziorvosoknak be kene tiltani az ilyenek felirasat, hogy jogosultak legyenek erre. A pszichiater valo erre meg neurologus. Kuldjon beutalot es kesz. Csak megint... M.o ahol nincs orvos, vagy alig van. Enyem is mondta, hogy be fog zarni a korhaz, mert nincs eleg orvos de rengeteg a beteg. Most nem mondom el melyik. De szerencsere van maganja, es viszonylag olcso is, es mar evek ota ismer, fekvoben is o kezelt.

jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pszichiáter írta fel…

Meg igazából én stressz meg aggódás miatt nem tudtam aludni meg azért mert folyton járt az agyam.

A xanax azért valóban tud valamit

Ahogy irtam a durva pánikrohamokat elvette

De cserébe idegbeteg lettem és olyan ptsd-m van mint soha.

Egyszer próbáltam egy másik altatot, yarocen a neve, hat attól 2 napig ki voltam ütve és durva álmaim lettek….

Soha többet nem merném bevenni

jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A yarocen kivalo (mirtazapin) kis dozisban, 7.5mg. Ugy bealszol, hogy isten nem fog felkelteni. De hozzaszoksz egy kicsit, 2 hetig szedd es altatni fog, de nem ut ki. A xanaxrol nincs velemenyem ilyen formaban. En napi 3x szedem, akkor volt valoban bajom ha csak egyszer szedtem. Gondolom azert mert rovid ideig hat, es potolni kell, egy probat megerne, ha reggel meg delben is beveszed.
jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!