Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt a sok csalódást, negatív...

Ezt a sok csalódást, negatív élményt, hogy kezeljem? (Barátság - magány - család téma) 20/F

Figyelt kérdés

Sajnos egy nagyon durva gyermekkor után vagyok, rengeteg csalódással a hátam mögött. Apám szerhasználó volt, és a bátyám is, az előbbi lelépett, utóbbi meg balhézgatott, amelynek börtön lett a vége. Anyám állandóan a bátyám hülyeségei miatt futkározott, engem elhanyagolt. Amikor 11-12 éves voltam (2015-16) akkor anyám tudott rám figyelni valamelyest, dolgozott, stb.

13. Szülinapom tájékán előjött anyámnak a paranoid skizofrén viselkedése, habár előtte se volt rózsás a mentális állapota, de nagyon durva lett, és egyre jobban-jobban romlott. Végefelé (érettségis időszak, 11.-12. Osztály) többször rágalmazott, bántott, fenyegetett, hallucinált, testvéremnek hazudott rólam, az meg bosszút állt, amit meg sem csináltam.

Habár ezt suliba is észrevették, és a gyermekvédelem se nézte jó szemmel, de egy védelembe vételen kívül nemigen intézkedtek valamelyest.

Jelenleg Budapesten lakom, egyetemista vagyok, viszont borzalmasan rossz minden. Sok barátjelölt / haverjelöltem volt, az összes lelépett, pedig én segítettem nekik ahol tudtam. Legutóbbi volt a leghosszabb, 10 hónap, de több volt a veszekedés, pl szerintem az nagyon durva hogy lelkiszemetesládának jó vagyok, de egy séta, vagy valami program a 10 hónap alatt talán 4x történt meg, és azzal indokolta mindig, hogy fél tőlem, pedig személyesen sose bántottam, csak állandóan kihúzta nálam a gyufát azzal, hogy tőlem elvárt dolgokat, másokkal meg elment vonatot lesni, akár a Tisza-tóra és stb.

Szóval nagyon egyedül és üresnek érzem magam, átverve.



aug. 14. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem veled is biztos lehet baj, ha nem maradnak meg a barátaid. Gondolkozz el magadon, és legyél türelmes. :)
aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív kommentet.
aug. 14. 23:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus!!
aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Mert? Nem bunkó akartam lenni, csak rámutatni, hogy lehet valamit ő is rosszul csinál. Nem úgy bánik a haverokkal, mint kellene, ezért írtam, hogy gondolkodjon magán is, mert a világ nem úgy működik, hogy jönnek a jó dolgok, azért tenni is kell. A türelmet meg ezért írtam, mert idővel úgyis jönnek haverok, nekem is egyetem vége felé lettek olyan haverjaim, akik azóta is megvannak.
aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#5 Tudom, de nem ebben szeretnék segítséget kérni. Mármint, én elhiszem, sőt igazad van. Én nem vagyok egy szerethető figura, és ezt kéne feldolgozni. Megkell szokni, hogy senki nem fog engem kedvelni, és ezt az igényt eltemetni. Nagyon sok ajándékot vettem, őszintén egy valamit vártam el, hogy azért éreztessék velem, hogy én tudok másnak örömet szerezni, hát nem hiszem, hogy sikerült.

#3 ne itt káromkodj légyszi, kösz.

#4 Van, gyógyszereket ír csak fel.

aug. 14. 23:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 keress másikat, foglalkoznia kéne az érzéseiddel.

Szerintem nincs szerethetetlen ember, majd találkozol olyanokkal, akik kedvelnek. Az ajándékok szerintem nem lesz kulcs, az emberek kellemetlenül érzik magukat

aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj bele valamibe a szabadidődben, sportolás, csoportos szerepjáték, akármi. És a hasonló érdeklődésűek között keress új barátokat.

Menj fel társkeresőre, csajozz be, dugjál meg akit tudsz.

Vonatlesés, miazmár?

aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tartalomgyártó vagyok/voltam, most azt is szüneltetem.

Habár anonim módon csinálom, annyi kommentet, likeot (nyilván nem tízezres nagyságrendű, de egy videóra egy nap alatt legrosszabb esetben 100, legjobb esetben 2000 like összejön). De nyilván ez is időigényes, meg tartalmaimat szeretik, nem engem.

aug. 15. 00:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, sorstársaid (diszfunkcionális családban felnőtt személyek) közösségét keresd, illetve fontosabb érdeklődési köreid mentén próbálj ismerősöket találni. Ami fontos: az online ismeretség is lehet jó, sőt, nekem az online ismerőseim jobban megértenek, mint az offline-ok.

A másik dolog, hogy nem tudom, hogyan viselkedsz, amikor valaki nálad "kihúzza a gyufát", ráadásul "állandóan", viszont azt tudom javasolni, foglalkozz az indulatkezeléssel, illetve a belső lelki nyugalmad, stabilitásod kialakításával és megőrzésével.

aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Írj privátban, van tapasztalatom a témában.

aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!