Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax helyett cigizni? Depress...

Xanax helyett cigizni? Depressziós vagyok, sokszor rám tör a kedvtelenség, szomorúság, negatív gondolatok. Ha nyugtatót veszek be, letompít órákra, ami kihat a teendőimre, kapcsolataimra... jobb lenne helyette dohányozni?

Figyelt kérdés

Sokszor rám tör a szomorúság, negatív gondolatok, hogy semmi sem sikerül és rossz minden. Ekkor veszek be Xanaxot, de órákra letompít, és nem tudom csinálni a mindennapi teendőket, emberekkel sem találkozom olyankor. Jobb lenne helyette cigizni? Még sose cigiztem, de mondják, hogy az is megnyugtat, ha épp rossz kedve van az embernek. Van valakinek tapasztalata benne?

25/L


aug. 4. 13:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
A tüdőrákos és szívbetegséges, sárga bőrös, büdös lehelletes és büdös ruhás, büdös lakásos tapasztalatot nem szeretnéd. A sóvárgást se, mikor egy értekezlet vagy egy utazás meghaladja a másfél órát, és te konkrétan belehalsz a nikotinéhségbe. A havi sokezres költségeket se.
aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nyugtat meg 🤣

Azert nyugtatja meg a dohanyosokat, mert fuggok, es remegnek a kovetkezo adagert. Tehat extra stresszt adnal az eletedhez, aztan azt egyre tobb cigivel probalnad kenyszeresen csokkenteni. A most meglevo feszultseged, szorongasod nem mulna el. Miert nem opcio a sport, a seta a joga, tanc, ugralas, naploiras, a termeszet, a legzogyakorlatok stb a stresszcsokkentesre?

aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Depresszióra antidepresszánst szoktak szedni, a xanax nem az.
aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ja hat az meg a masik.

Kerdezo, jartal pszichiaternel vagy terapian? Honnan a xanax?

aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez jártam, antidepit szedtem, nagyon durva mellékhatási voltak, maradt a Xanax. Sokszor rám tör a rossz kedv, ha veszek be jobb lesz, de le is szedál, ami problémát okoz. Viszont sokan a stressz, rosszkedv miatt cigiznek, és azt mondják hatásos.
aug. 4. 14:43
 6/22 anonim ***** válasza:
Én egy ideig medazepamot szedtem nappal, és nem szedalt le. Talán egy probat megér.
aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

A cigi semmire nem jó.

Fiatalon van egy olyan tévképzet hogy megnyugtat de ez nincs így. Nagyon max placebo azaz képzelt hatás. Közel 20 évig cigiztem, rendes égős füstölős cigit.

Ha nyugit akarsz inkább fűvezz, de sajnos már az se opció mert rendes marihuana sincs.

Gyógyszert ne szedj az a legnagyobb méreg. Inkább keress barátokat, hobbit, gyűjts élményt. Ha meglátod a szépet az életbe minden helyre jön.


Amúgy 25 éves lánykent mitől vagy depressziós? Előtted az élet lábaid előtt a világ, buli, szex, szórakozás. Mi bajod van ?

aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

#7

Te teljesen hul_e vagy ezekkel az utolso kerdeseiddel? Ismered te a kerdezot? Tudod,milyen gyerekkora, csaladja, traumai vannak? Csak mert fiatal es lany nem lehet baja? Menj te a tudod hova... Es orulj, hogy nem tudod, mi az a depresszio. Ha tudnad, mar megtanitott volna egy alap empatiara masokkal szemben, es egy kis alazatra.

aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Ezek mind függőséget okoznak, az a céljuk, hogy arra koncentrálj, és ne a problémáidra. A dohányzás ideiglenesen lenyugtat, és elterelheti a figyelmed, ha rossz kedved támad, de vannak negatív hatásai, mint a xanaxnak is. Antidepi miért nem vált be?
aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#8 képzeld el tudom mi az a depresszió, mi az a porig alazás, családtól, rokonoktól, lányoktól.

Tudom milyen a csonka család stb stb.


És igen pontosan tudom milyen egy fiatal lány élete, hogy mennyire semmi gondja nincs , ha nem azon kattog hanem azt csinál amit akar. Szerelembe, szexbe , kapcsolatba , munkahelyen bárhol.

Mindegy hogy néz ki, milyen iskolája van, mit csinál, mindig lesz kapcsolata jövő mert p!na van a lába között

aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!