Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem a probléma ?...

Mi lehet velem a probléma ? Vannak időszakok amikor motivált vagyok amikor főképp mikor beosztom a napom minden percet 8 órát tanulok és mellette meg dolgozom is és nincs idom lényegében gondolkodni. Amikor vége egy vizsgaidőszaknak egy kicsit..

Figyelt kérdés

..magamra maradok jön egy semmihez nincs kedvem fázis ülök otthon nem tudom ravenni magam hogy furodjek hogy elmenjek bevasarolni éjszakába nyúlóan fenn vagyok eloterbe kerül a gyasz edesanyam elvesztése miatt . Van amikor nagyon jókedvű vagyok és ki tudnék ugrani a bőrömből főképp ha valami jól sikerül amiért sokat dolgoztam aztán hirtelen nagyon hirtelen jön egy váltás . Hirtelen elmegy a kedvem az eletemtol és ramjon egy sírás és egy semminek nincs értelme hangulat . Konkrétan egy órán át ráz a boges nem tudom megindokolni nem tudok mit tenni vele. Sokszor hangosan zokogok akar addig is elmegy hogy zavarok vele másokat. Van amikor hirtelen dühös leszek valamit iszonyatosan tulreagalok nem úgy válaszolok a páromnak nem úgy viselkedem vele ahogyan kellene dobalozok a szavakkal nem tudom kezelni az indulataim anyagi károkat okozok . Vannak szorongasos tuneteim , kényszereim például ha nem csinálod ezt vagy azt akkor valami szörnyű történik.

Sokszor gondolkodtam rajt mi lehet ez . A bipoláris zavarhoz hasonlít a nagy költekezés vagy a sokszor meggondolatlan döntések hirtelen például egy szakítás után ki repülni valakihez csakúgy ami végül nem történt meg szerencsére de konkrétan megvolt a jegyem hozza . Vagy például egy rosszul sikerült vizsga után nézni a szállásokat és bepakolni egy táskát hogy na én most elutazom de végül nem tettem meg szerencsére . Csak maguk ezek a gondolatok. Az érzelmeket mashogy elem meg mint más emberek . Bármin képes vagyok sírni akar egy pillanat alatt legyen egy rajzfilm egy szomoru video vagy egy barátom kudarca. Iszonyatos együttérzés van bennem mindenki más iránt . Vagy akar az öngyilkossági gondolatok amiket valahogy nem gondolok komolyan de mégis sokszor eszembe jut az hogy jobb lenne nekem anyukám mellett a föld alatt de ezt talán a gyasszal és nem a tényleges szándékkal magyaráznám .

Viszont a bipoláris zavarnál elvileg hónapokig tart egy ilyen időszak nálam pedig nagyon gyors és hirtelen hangulatingadozasok vannak egy nap akar többször. Azon is gondolkodtam hogy esetleg genetika is lehet de igazából nem tudom mi okozhatja . Az az érdekes hogy amikor nagyon elfoglalt vagyok kevésbé vannak jelen a tünetek.

Pszichológusnál és pszichiáternél is jártam főképp a kényszerekkel de edesanyam soha nem engedte a gyógyszert hogy ne menjen a tanulas rovására mert egész életemben kitűnő voltam és egyetemre szánt . És én is hasonló keppen vélekedem erről nagyon felek a tanulmányaim miatt. Szakemberhez elmenni nem tudok mert egyszerűen nincs annyi penzem hogy ki fizessek egy olyan szakembert aki mindebből képes ki gyógyítani . Rettenetesen szegyellnek bemenni egy pszichiátriára mert nem akarom hogy beirjak a nevem melle hogy defektes vagyok más mint a többiek.

Egyébként teljesen normálisan elem az eletemet jogot tanulok szerintem a világon senki nem mondaná meg rólam hogy ez van velem a paromon kívül aki sokszor meg is jegyzi hogy érdekes dolgaim vannak.

Szerintetek mi lehet a gond? Mi ez az egész? Mit lehetne tenni vele ha nincs 15.000 forintom minden aldott heten egyetemistaként és felarvakent egy szakemberre ?



jún. 20. 02:34
 1/2 anonim válasza:
Fiú vagy vagy lány?
jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 a2b4ge90 válasza:

Nem vagyok pszichiáter, vagy pszichológus, szoc munkás és a többi…. Viszont mentális beteg igen. Így nem tudom azt megmondani és semmi jogom nincsen ahhoz, hogy szerintem mi a bajod. Engem 2009-ben diagnosztizáltak először depresszióval, majd egy mániás és pszichotikus epizód után zárt osztályra kerültem, 2010-ben egy hónapig. Bipoláris diagnózissal távoztam. Majd 2012-ben Skizoaffektív zavar lett a végleges diagnózis.


Ha fiú vagy, ha lány vagy. Ha elmúltál 18 éves akkor nagykorú vagy. Ha nincsen pénzed magán egészségügyi szolgáltatásra, azt tanácsolom, hogy kutass kicsit melyik orvost és hol ajánlják OEP finanszírozott magyarül állami EÜ ellátás keretén belül. A gyógyszer pedig nem a sátán!!


Jobbulást!:))

jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!