Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegként 1 hetet egyedül...

Pánikbetegként 1 hetet egyedül itthon? Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A családom elutazik a hétvégén külföldre nyaralni, én viszont nem megyek emiatt. Sokáig mérlegeltem, hogy külföldön legyek rosszul úgy, hogy ott vannak, vagy itthon, de egyedül. Végül az utóbbi mellett döntöttem, itthon mégiscsak könnyebben ellátnak. Viszont már most szorongok, hogy 1 hétig teljesen egyedül hogy fogom kibírni. Mi van, ha már az első nap olyan rosszul leszek, hogy a mentőt kell hívnom, vagy összeesek, esetleg infarktust kapok és nem tud senki segíteni. Folyamatosan ilyen gondolatok vannak a fejemben, szorongok. A gyógyszerek sem segítenek már, eddig Xanax-szal éltem túl a rohamokat, de már abból is egyre többet igényel a szervezetem és utána is rossz érzetem van még órákig.

Tippek? Köszönöm szépen előre is a tanácsokat!🙏



júl. 23. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem jó egy hét kikapcs a család nélkül. Csak magaddal foglalkozhatsz. Akkor kelsz amikor akarsz, délutánig az ágyban dögölhetsz, gémelhetsz vagy elmehetsz sétálni, lazulni. Ilyenekkel foglalkozz ne azzal, hogy rosszul leszel! Azt szard le!

Tudom miről beszélek. Átéltem én is.

júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
van akivel tudsz beszélgetni, illetve jelezni, ha baj van?
júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Zacskóba légzés nem segít, ha rohamod van? Filmekben működik, és magyarázata is van: a kilélegzett levegőt szívod vissza, abban több a széndioxid. Infarktust nem kapsz, azt csak úgy érzed... A szomszédokkal beszélj esetleg, hogy kicsit menjenek át, vagy te menj át, akár csak az ajtóban beszélgessetek, ne legyél annyira egyedül, az biztonságérzetet adna.
júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is pánik beteg vagyok, bár nálam nem olyan durva.


Pár dolog ami nekem bevált:


Mikor érzem, hogy jön a roham akkor elkezdek számolni s közben figyelek a légzésemre s próbálom lassítani utána pedig szinten tartani. Van egy applikáció a telefonomon ami ilyenkor szintén ellát instrukciókal. Van bele rakva légzés gyakorlat, zene s képek melyekkel el terelheted a figyelmed persze komolyabb rohamok esetén nem a legjobb,de jobb mint a semmi.

Rakj be zenéket a telefonodon esetleg podcasteket. Legyél a haverjaiddal tereld el a figyelmed bármivel ami leköt. Próbálj ne gondolni rá (Tudom, mondani könyebb mint megtenni, de hátha sikerül)


Remélem tudtunk segíteni, kitartást!

júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2


Igen, ez lenne a normális gondolkodás, de sajnos én képtelen vagyok így gondolkodni. Folyamatosan a rosszullétektől tartok, attól, hogy egyszer csak összeesek és meghalok.

júl. 23. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghalsz legalább nem leszel többet rosszul. :) Bocs, de kb így kell felfogni ezt.

Egyébként nekem a sport sokat segített. Ha jól kifárasztod magad nem lesz energiád ilyeneken pörögni. Futás nagyon jó vagy csapatsportok, bármelyik.

júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pont azzal vonzol be meg több rohamot, hogy rettegsz tőle. Le kell szarni, meghalni úgyse tudsz benne.


Tudom, mert átmentem már ezen, és jobb lettamikor nem féltem tőle.


Pszichológus, pszichiáter kezel?

júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"Zacskóba légzés nem segít, ha rohamod van?"


Az is elég ha oxigénnel (levegővel) szívja tele magát.

Az oxigén hiánya csak fokozza a félelemérzetet.

júl. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jól mondja 7-es és ez tapasztalat!

Kell választani egy megküzdési módszert, a sport például ilyen.

júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!