Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszív, öngyilkossági...

Depresszív, öngyilkossági késztetésekkel teli hangulatban öngyilkossági videókat nézek, és némiképp segít. Egyedül vagyok ezzel?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja egyre jobban foglalkoztat az öngyilkosság gondolata. Arra is volt néhány példa, hogy "szórakozás" képpen kipróbáltam milyen érzés az akasztás. Persze alaposan utánaolvastam mit hogy, és őszintén szólva nem volt egy rossz érzés. Persze idő előtt abbahagytam, szimplán csak tudni akartam milyen. Viszont néhány hete egyre erőteljesebb ez a késztetés olyannyira, hogy öngyilkos videókat -tehát öngyilkosságot elkövető személy videóra veszi a tettét, ezt pedig feltölti/megosztja/streameli különböző platformokon. Vannak oldalak, ahol ezeket a videókat összegyűjtik-, mert úgy érzem, ez kissé segít. Mintha megtettem volna, enyhe megkönnyebbülést hoz, de emellett bátorságot is, lendületet. Nem igazán tudom megfogalmazni, mert egyszerre okozza azt mintha én lennék az illető helyében, s véget vetnék az egész sza...nak, viszont egyúttal motivációt is ad, elmélyíti a késztetéseket, fokozza. Igen, lehet értelmetlenül hangzik, de egyszerűen nem tudom másképp leírni ezt az érzést. Más is szokott hasonló videókat nézni, akinek gyakran vannak öngyilkossági késztetései, depresszív hangulata? Másnak is segít?

Félreértés ne essék, gyilkolós meg hasonló gore tartalmakat nem nézek, szimplán öngyilkosság.

"A miérteket nem szeretném fírtatni, legalábbis itt nem. Ez a kérdés nem erről szól,, de ha bárkit is érdekel privátban szívesen írhat".



júl. 21. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is ölelés, kívánom neked a legjobbakat! <3


Szerintem az egy jó dolog, hogy ezt megfigyelted és az is hogy fel merted tenni a kérdést. Viszont szerintem itt ebben az esetben, ezen a szinten (az öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok már egészen súlyos szint) a legjobban egy szakember tudna segíteni. Alapvetően mindenkinek szüksége lenne egy állandó pszichológiai ellátásra, viszont ez a téma itthon még eléggé gyerekcipőben jár és tabusítva van. Azért lenne fontos felkeresned egy terapeutát, mert nagy valószínűséggel ezek az érzések, gondolatok és viselkedés visszaköthetőek különféle más lelki folyamataidhoz, esetleg traumáidhoz és az egész megoldása abban lenne keresendő, így kontextus nélkül ez megfejthetetlen.

A pszichológiai ellátást keresheted magán úton (ez általában megbízhatóbb, gyorsabb) vagy akár TB alapon is. Ezen kívül talán érdemes lenne olvagatnod a témában, illetve nagyon javaslom még neked, mint támogató közösség a "Fiatal Felnőttel Lelkiznek" Facebook csoportot, ami kifejezetten ezzel foglalkozik, tehát pontosabb tanácsokat tudnak adni a szituációban, és anonim módon lehet ott is kérdést feltenni.

júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is segít, csak a kedvenc sötét drámáimat és szuicid dalaikat hallgatom...

"Az öngyilkosság gondolata sok álmatlan éjszakán átsegített." Egy Moldova György könyvben olvastam.

Van benne igazság..

júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel azonnal menj el egy pszicháterhez és ezzel egy időben egy pszichológushoz is!

Ez nem váratt magára!


Addig hallgas relaxációs zenéket és próbáld az elmédet kiüríteni meditációval.

Húzd az időt ahogy csak tudod addig ,amíg a pszihológus és a pszicháter nem fogad.

júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel a videókkal ,amit nézzel ,hogy benne tartod magadat egy rossz körforgásban.

Erre amikor elmész pszichológushoz mondel neki is ,mert ezen már csak egy szakember tud segíteni.

júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy meg nyugtatnak téged az ilyen videók, de ez kárörvendés.
júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is egyre gyakrabban vannak ilyem gondolataim... Ha tudnék valami 100%-ig biztos, gyors és fájdalommentes módszert, mondjuk valamilyen tabletta formájában, akkor szerintem én már nem lennék az élők sorában.. Ilyenek, hogy vonat elé menni, leugrani a tizedikről nem akarok, mert nem akarok senkit traumatizálni, vagy ráesni a babakocsis nőre, aztán persze elég fájdalmas is a haldoklás gondolom, meg a roncs hullámat nem akarom, hogy mindenki lássa... Ha öngyilkos akarnék lenni, én tuti elvonulnék valami nagyon nyugodt, csendes helyre, amerre a kutya se jár.. Lehet nem egyből tenném meg, hanem várnék pár napot.. Az biztos, hogy valami szép helyen halnék meg szívesen, napsütésben...
júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6# Mondjuk napraforgó-táblák közepén. Szép halál lenne.
júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Búcsúlevelet meg tuti nem írnék, egyrészt mert nem tartozom senkinek sem magyarázattal, minek magyarázkodjak, másrészt szánalmasnak, megalázónak tartanám. Ezzel csak még jobban semmibe vennének. Nem vennének komolyan, plusz felesleges bűntudatkeltés. Kinek van kedve még írogatni? Nemhogy sokkolni bárkit is a maradványaimmal, azt akarnám, hogy sose találjanak rám.
júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Ha már meghaltál, számítana neked, hogy "mégjobban semmibe vesznek" ?

A temetés nem csak a halottért van, a családnak is segít gyászolni, elbúcsúzni. Egy eltűnt embert a családja még évekig hazavár(hat).

Sokan belebetegednek pszichikailag, pénzügyileg tönkremennek mert él bennük a remény, hogy az illető még él. Ez a remény pedig akkor szűnik meg mikor előkerülnek a maradványok és helyébe lép a gyász.

A búcsúlevél pedig szintén évekig tartó örlődést és lelki terhet tud levenni a hozzátartozókról, hisz nem kell találgatniuk, hogy ki/mivel adhatta az utolsó löketet. Szerintem ha valaki egy pici szeretetet/figyelmet is adott másoknak akkor azt már van aki gyászolja, csak a mai világban a szeretetet már kevesem merik és tudják kimutatni.

aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Itt vagyok. Én olvasok az öngyilkosságról, halálról és engem is megnyugtat.
aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!