Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felejtsem el a nőket és...

Felejtsem el a nőket és törődjek bele, hogy egyedül maradok, amiért ennyire szőrős vagyok?

Figyelt kérdés
Kamaszkoromtól kezdve az iskolában nagyon sokat bántottak azért, mert extrémen szőrös vagyok. Meg iszonyat vastag a szemöldököm. Akkoriban még borotváltam magam, hogy "megfeleljek", vagyis inkább azért, hogy ne bántsanak pl osztálykiránduláson, ha strandra megyünk. És akkor leborotváltam teljesen a hasam pl. Meg a hónaljam. Iszonyat vastag volt a szemöldököm is, 13 éves koromtól, egészen a koronavírusig eljártam kozmetikushoz vele. Ma már nem járok, elég volt. Egyrészt a kezelések hatására ma már sokkal jobban néz ki, esetleg fodrász megigazítja, ma már a szemöldököm nem zavar, sokkal jobb lett. Viszont most 27 éves vagyok és nagyon szőrös a hasam, a mellkasom, a hónaljam, a lábam és a nemi szervem körüli rész is. Szakállam is van, nekem tetszik, szerintem ilyen szőrös férfiként jól áll nekem. A hátam is szőrös kissé, meg a nyakam, de annál láttam már extrémebb szőrösségű hátat is, mint az enyém. Annyira nem vészes, de talán a hátam, a nyakam elől, meg hátul zavar engem is, hogy szőrös, meg a hónaljam, de a többit meghagynám. Viszont ezekhez se szívesen nyúlnék. Nagyon fáj a gyantázás. És mielőtt azt mondanák nők, hogy milyen gyenge vagyok, nekem nagyon erős szőrzetem van, nem úgy mint a nőknek, ezt nagyon fájdalmas lenne legyantázni. Így is a farokcsontom környékén IPL szőrtelenítés szükséges, mert ciszta alakult ki ott a szőr miatt. Az is bőven elég és fájdalmas. Még az ujjaim aljai is szőrösek, az is probléma? Tavasszal 100 kg voltam, jelenleg 87 kg-ra lefogytam és jóképű arcom van, célom 80 kg-ig lefogyni. Szóval már egész jól nézek ki. De mivel szőrös vagyok, ezért vissza fognak utasítani a szép nők továbbra is? E szempontból feleslegesen fogytam le? És tovább fogok pszichésen sérülni? Nagyon sokat bántottak a szőrösségem miatt iskolában és láttam egy videót arról, hogy miért ne bánts embereket. Ott egy lány összegyűrt egy papírt, hogy a lélekkel ezt okozza a bántás és utána, ha már visszahajtotta gyűrött lett, sose lesz olyan, mint előtte volt. Ez jól szemlélteti, ami bennem van. Tényleg sose lesz már a lelkivilágom ép? A bántások örökre nyomot hagynak bennem? Járok pszichológushoz évek óta, azt ne írjátok, de erről még sok szó nem esett, azt mondta a pszichológusom, hogy valóban nem trendi a szőrzet manapság, de ő nem bírja a csupasz csigákat és szerinte van, akinek tetszik. Ennyiben kimerült. De a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Tényleg felejtsem el a nőket, ha a szőrt leszámítva jóképű lennék? Pláne, hogy fogytam is.

jún. 24. 12:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Neked nem a szőr a legnagyobb bajod. Ezt mondom szőrös nőként.
jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy még az ujjaid alja is szőrös??? Hát, még egy csomó másik férfinak is, az ujjaik, a kézfejük, a karjuk. Ez tök normális.

Hónaljban borotválj. Intim részen és máshol a testeden, hát, has, csináld géppel. A láb normális, ha szőrös. De azt is leszedheted, ha zavar.

IPL nem tudom, hogy férfiaknál mennyire jó. Én 6 hete kezdetem el használni nőként. Hónaljban már alig van, pedig ott sűrű, fekete volt. Lábon is alig van, de ott egyébként se volt sok. Bikinivonal is szinte teljesen eltűnt. A szeméremdombon látható a változás, de csak kicsit.

Összességében szerintem megéri.

jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%

"azt mondta a pszichológusom, hogy valóban nem trendi a szőrzet manapság, de ő nem bírja a csupasz csigákat és szerinte van, akinek tetszik. Ennyiben kimerült"


Ah... Szerintem menj más orvoshoz, ez egy kókler. Nem az a dolga, hogy véleményt formáljon, hanwm az, hogy kizökkentsen.


Amúgy a lézeres eltávolításon gondolkodtál már? Nem az egész tested, mert az brutál összeg lenne, csak a taktikai pontokon. A többit meg hajvágóval trimmelheted, máris jobban néznél ki.

jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kifejezetten tetszenek a szőrös pasik. És biztosan nem én vagyok az egyetlen, úgyhogy mivel felnőtt vagy, már csúfolni senki nem fog, csajt meg tuti találsz olyat ,akinek ez bejön.
jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Még rosszabb és még jobban fáj a lézer, mint az IPL azt mondta a kozmetikus.


De épp ez az, hogy én nem szeretnék borotválni semmit. Nekem jó lenne az, ha a társadalom nem vetné meg. A borotválásnál meg jobb a gyanta. A baj az, hogy a hasamon is nem kis szőr van, hanem több cm nagyságú. És még a vállam is szőrös részben azért, mert a fenti mellkasszőr odaér, részben azért, mert ott is nő a vállamon. Ezt a brutálisan szőrös hasat nagyon durva lenne akár legyantázni, akár leborotválni. De a gyanta lenne jó elvileg, mert a borotva csak tovább erősíti.

jún. 24. 12:41
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

5: Akkor hagyd meg.

Gyanta és borotva közötti megoldásnak teljesen jó a testszőrnyíró. Nem fáj, de nem is szúr, mint borotválkozásnál.

A borotva nem erősíti a szőrt! Mivel elvágod, így szúr, amikor nő, de nem lesz se több, se vastagabb. Meg ugye borotválásnál egyszerre nő szinte az összes szál. Gyanta, epilátornál meg kitépik, és nem egyszerre nő vissza.

Az IPL fáj neked?? Nekem nem. Ahol erős a szőr, ott is csak csipked picit.

jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvastam egy cikket, hogy a borotvált férfitest jobban zavarja a nőket, de kicsit ellentmondásos, mert azt írták, hogy "egy borotvált férfitest engem taszít, és a túl sok, egész testet beborító szőrzet is"


Na most nekem elég szőrös mindenem, ami sok lenne, de egyben a borotvált férfitest is taszítja. Ez ellentmondásos.

jún. 24. 12:44
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
7: Nincs ellentmondás. Az egyik nőnek ez tetszik, a másiknak az, a harmadikat meg nem is érdekli, hogy van-e szőr vagy nincs.
jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Testszőrnyíróról még nem hallottam. Az mondjuk lehet jó lenne a nyakamra, meg a hátamra. Esetleg hónaljra. Nem tudom.
jún. 24. 12:47
 10/34 A kérdező kommentje:
Ok, de egy "borotvált férfitest engem taszít, és a túl sok, egész testet beborító szőrzet is" ezt egy nő mondta.
jún. 24. 12:48
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!