Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányástól való félelem ellen...

Hányástól való félelem ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
júl. 6. 04:18
1 2 3
 1/22 nem kapok levegőt válasza:
38%
Hát szerintem nagyon sok mindent nem tudsz tenni ellene de amúgy én is félek tőle már kis korom óta
júl. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nekem ez összetett. Furcsán alakult ki.

Gyerekkoromba voltam beteg sokat hánytam stb.

És egyik este vagy 5 éve nem tudtam elaludni és hozza jött a hanyastol való félelem. Iszonyat szorongást éltem at mint ezelőtt meg soha. Izzadás remeges felelem. Majd hányás. Az éjszaka közepén.

Azóta teltek múltak az évek. Elmúlt majd megint előjött amikor nem tudtam elaludni.

Aztán már napkozbe is előjött. Enni se tudtam enni se mertem szorongtam ha éhes lettem. Sok helyre nem merek elmenni mi lesz ha hányni fogok.

Ma hajnalba megint újra kezdődött.

Voltam pszchiologusnal pszchiaternel 1 éve.

Az elmúlt pár honapba meditalni kezdtem és az segített teljesen másik ember lettem

Tudtam aludni, tudtam enni, pozitívabb voltam vidámabb stabilabb úgy éreztem jöhet bármilyen erzes elbánik vele és igyis volt. Eves előtt és éves után se volt felelem. Ha volt is enyhe hamar elszállt.

De abba hagytam a meditaciot meg a magneziumot amit szedtem melle modvan hogy már semmi bajom. Eltelt egy két hét és gatya. Átmegy rajtam "megunom" majd előjön újra :D

Öngyilkos akarok lenni ilyen csapdába,bortonbe nem lehet élni. Ezeket a dolgokat én hozom létre tisztába vagyok vele. És egy pár napja hánytam mikor beertem munkába. Arra jottem nem is olyan ijeszto. Ma este meg egész ejjel remegtem semmit nem aludtam. Bele vagyok a faradva ezekbe.

Megakarok halni. Megnyugvás lenne fáradt lelkemnek.

júl. 6. 05:08
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Van valami ki nem mondott dolog...
júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted ezt?
júl. 6. 06:31
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudok hinni abban, hogy a "semmitől" alakult ki ez a félelem.
júl. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

5 nek:

Nekem is ez a fóbiám, iszonyat nehéz ezzel együtt élni. Jelenleg is pszhihol

júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

6 vagyok félre nyomtam. :)

Szóval pszichológushoz járok,és egyszerűen még mindig nem tudom a pontos okát lehet ez olyan trauma amit akar csecsemőként éltünk meg,és ezért nem emlékszünk rá, egyszerűen zsigerből jön. Sokszor már én is gondolkodtam azon, hogy véget vetek az életemnek. De valóban nem szeretném, ki akarok ebből gyógyulni. 😭😭

júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6-os ugyanez a bajod? Pontosan mint nekem? Ezzel az alvasos dologgal egyutt?
júl. 6. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:

Na, ahogy a 6. is írta, ha jól értelmezem, így már kerek lehet a történet.

Egy fóbia sztem egy pszichés reakció, amit felteszem egy olyan eset vált ki, ami traumaként funkcionált és feldolgozatlan maradt.

Hogy ez emetophobiában teljesedik ki, az sajnálatos, de ...

júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Gyerekkori dolgokból indul én is tudom. Nekem sok rossz emlékem van hanyassal. Sok trauma. Egy külföldi pszchihologus azt mondta egy videojaba hogy ezt úgy lehet legyőzni ha mint egy harmadik fel vissza megyünk erre az eseményre fejben újra eljatszuk azt a traumat amit megéltünk és így rájövünk ha kívülről szemléljük nem is olyan ijeszto hányni nekem ez ugy érzem kezd tényleg segíteni.
júl. 6. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!