Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofobia (hanyastol valo...

Emetofobia (hanyastol valo felelem) van olyan aki ebben szenved?

Figyelt kérdés
15L vagyok es emetofobiaban szenvedek (hanyastol valo felelem) eleg regota van ez a problemam mar odaig fajult a helyzet hogy minden este xanaxot szedek be es nem megyek se hova hetvegen, mert felek. Fogalmam sincs mit tegyek..Van olyan akinek sikerult kigyogyulnia ebbol?

2014. ápr. 26. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden harmadik tini, aki ide ír, emetofóbiától szokott szenvedni, de te nem emetofóbiás vagy, te szimplán szorongsz. Az, hogy nem mersz kimenni a lakásból, bőven beteges szint már. Pszichológushoz fordulj.
2014. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

velem is hasonló a helyzet. annyira féltem a hányingertől, hányástól és annyira szorongtam hogy folyamatosan hányingerem volt miatta. a sulit éppenhogy végig szenvedtem de máshova nem is nagyon akartam menni. 1 hónapja járok pszichológushoz, segített bár még mindig szorongok de ennek a leküzdése ugye egy hosszú folyamat. neked is javaslom, hogy keress fel egyet mert félelemben élni nagyon szörnyű dolog:/

18/L

2014. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Énis ebben szenvedtem. annyira hogy gyogyszereket szedtem, hónapokig nem mentem utcára és 39 kg-ra lefogytam. 5 év kellett arra a szintre ahol most vagyok: rendesen eszem, bárhol bármit, eljárok bármikor.

Ami visszamaradt belőle hogy odafigyelek az ételek szavatosságára, figyelek a kézmosásra és ha a családban valaki hányt, akkor parázok be egy kicsit, de egyáltalán nem vészesen, hanem ugy mint bárki más.

Ez sajnos egy hosszu folyamat, szerintem nekem az segitett sokat hogy kicsit tudatosabb a gondolkodásom és elkezdtem magamat objektivan. kivülről figyelni....ennél jobb módszer szerintem nincs.

ha hányingerem volt vagy valaki hányt vagy a hányásra gondoltam nekem durva pánikrohamom volt, ami elég gyakori volt refluxom miatt.

Én sokat köszönhetek ugymond ennek a betegsgnek mert nagyon durva személyiség fejlődésen mentem keresztül és még mindig. Aki ebből legalább annyira kigyógyul mint én az sokkal jobban fogja tudni kezeln iaz élet más területeit és máshoyg fogja látni a problémákat az élteben.

2014. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!