Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már mindig így lesz? (lent)

Ez már mindig így lesz? (lent)

Figyelt kérdés

Szorongó,pánikbeteg vagyok és emetofóbiás. Frontint szedek már évek óta. A dokim azt tanácsolta,hogyha jön a pánikroham akkor vegyek be egy vagy kettő 0.25mg-os frontint. Az emetofóbia miatt alakult ki a pánikbetegségem.Ha valami miatt hányingerem van,és nem veszek be gyógyszert (frontin) akkor akár egy hétig is émelyeghetek vagy volt,hogy olyan erős volt a hányingerem,hogy nem tudtam kimozdulni. Próbáltam már homeos,természetes szereket,de nem segítenek. Egész életemben a Frontin "rabja" leszek?

KÉREM,olyanok írjanak akik ismerek ezt a fóbiát!

24L



2012. dec. 14. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, a rabja leszel, mert függőséget okoz. Régebben én is pánikbeteg voltam és szedtem a Frontint is, de a gyógyszereke még nehezebbé tették az életemet, nem segítettek semmit, csak rontottak az állapotomon.
2012. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem az a rossz,hogy nagyon jól vagyok a gyógyszertől és ha nem szedném,hát nem is tudom,talán még a munkám is elveszteném,mert néha olyan rosszul tudok lenni.Tudom,hogy először a fóbiát kéne legyőznöm,de nem hiszem,hogy ez sikerülhet. sokan azt sem tudják,mi ez,még az orvosok közt is sok ilyen van.
2012. dec. 14. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg gyógyszereket szedsz, nem is tudod leküzdeni a félelmedet, mert jelentősen befolyásolja a lelki állapotodat. Én anno csak elhatároztam, hogy nem élek ilyen szerekkel és meggyógyulok. Nagyon nagy akarat erő és kitartás kell.
2012. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én nagyon gyenge vagyok. És sajnos ha előjön a fóbiám és vele a pánik és erre nem veszek be gyógyszert akkor akár hónapokig is rosszul vagyok.Igen,mert mielőtt felismerték volna a bajomat 2 hónapig voltam folyamatosan rosszul és fogytam le csontsoványra!
2012. dec. 14. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz változtatni ezen, akkor sajnos bele kell törődnöd, hogy így éled le az életedet. De akkor ne panaszkodj, mert ezen csak te tudsz változtatni. Gondold végig: biztos így akarsz élni? Gondolj a jövődre, hogy milyen életed lesz. Nem tudom, hogy élsz-e párkapcsolatban, de ha nem, biztos te is szeretnél. És persze a későbbiekben gyerekeket is. De ilyen állapotban nem biztos, hogy lesz jövőd. Ezek a gyógyszerek nem csak lelkileg viselik meg az embert, hanem testileg is, rengeteg negatív hatásuk van, akár még meddő is lehetsz. És ezt nem ijesztgetés céljából írom.
2012. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van párom,de nem lehet gyerekünk.Ez mondjuk nekem nem is nagy érvágás,mert sosem szerettem volna gyereket,de ez más téma. Szeretnék meggyógyulni de ez az emetofóbia nem gyógyítható csak szintentartható.
2012. dec. 14. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!