Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A folyvást elégedetlenségnek,...

A folyvást elégedetlenségnek, "semmi se jó"-nak mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés

anyám ilyen. Amióta felfogom a világot, vannak ilyen időszakai. Ha rossz jegyem volt, akkor hetekig rideg, hideg, sugárzik róla az elégedetlenség. Nem jó hozzászólni, erőszakosan, csúnya arccal válaszol vissza, de nem csak nekem. Nincs jó szava semmihez. Hónapok óta fizetem a bérletet, egy napot elszúrtam egyszer, kérdeztem nincs e valakinek dugi-jegye, persze erre is jött, hogy ennyi eszem van stb.


most nincs munkám. És heti rendszerességgel megkapom, hogy nem csinálok semmit, vagy a hátam mögött akad ki valakinek. Pedig keresem a munkát, dehát mint tudjátok, senkinek nem könnyű...


igazából nem akarom megváltoztatni, mert az ilyen embert nem lehet. A húga is csak legyint rá "neki semmi se jó". Nemsokára nyugdijas lesz, apám már az, és félek, hogy ez igy hatványozódni fog. Mi lesz ennek a vége? Pszichiátriára kerül? Szivroham? Válás?


2012. okt. 31. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
hát boldogtalan lesz... az meg sokfelé vezet
2012. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami boldogságot kellene vinni az életébe.Ismerős a helyzet,gondolom mindig csak a megszokott dolgok vannak,amiket un már,esetleg nagyon pesszimistán gondolkozik.Gondolj bele,mi az amivel örömet tudnál okozni neki.Mikor nevetett egy nagyon jót ? Régen?
2012. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem lehet megváltoztatni, nemis akarom, mindig is ilyen volt. Csak kiváncsi vagyok, hogy ez vezet majd hosszútávon valamilyen lelki, testi betegséghez?
2012. nov. 5. 11:44
 4/4 E26 válasza:

Nem kell megváltoztatnod, nem is tudnád. Neked kell meg tanulnod másképp látni, másképp hozzáállni. Ez nem könnyű, de megvalósítható. Amikor már egy másik szemszögből látod a dolgokat, akkor jössz rá arra, hogy mennyire jó érzés, amikor a másiknak a modora, viselkedése nem befolyásolja a tiédet. Mindenkinek magán kell dolgoznia. Anyud, ha eddig nem változtatott rajta, akkor nyílván neki így jó……de neked ebben nem kell részt venned. Ha te nem érzed így jól magad, akkor változtass te a saját életeden. Ez csak akkor fog működni, ha a hozzáállásodon változtatsz.

Bocsánat, hogy ismételtem magam, de szeretném, ha megértenéd, hogy mi az, amin változtatni tudsz….és azon kell, mert amin nem tudsz….azt hagyni kell.

Hidd el működik……tapasztalat

2012. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!