Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kezelnek skizofréniával...

Miért kezelnek skizofréniával egészségesen?

Figyelt kérdés
37 éves skizofrén vagyok, külön élek, részmunkaidőben dolgozom. Egyfolytában beszólnak otthonról. Miért nem dolgozom többet? Miért nincs családom? Most a jogsit mondják,hogy mindenképpen le kell tennem idén. ,, Akinek nincs jogsija, nem ember ",mondják. Nem értik meg,hogy félek tőle. Lehet nem is akarok soha életemben, végül is mentàlis beteg vagyok. Lúzer vagyok,balf.sz,akkor,mondják. Kuruzslókat küldenek messengeren,hogy,, nem is kell szednem a gyógyszerem " ( macskagyőkér,Istenf.sza) Ettől még jobban agyf.szt kapok,mert tudom hogy beteg vagyok. Mást is így kezelnek a szűlei?

jún. 26. 04:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Skizofrén betegeknek nincs betegségtudata. Tehát hiába hiszed azt, hogy nem vagy az, ha orvosi papírod van róla, az vagy.

Ez egy ördögi kör.

Próbáld meg elfogadni.

jún. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés Tudom,hogy beteg vagyok. Van papírom is róla.
jún. 26. 05:28
 3/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Ilyen problémákat, illetve a betegségre való hajlamot örökölni szokták, tapasztalatom szerint is.

Aki kuruzslókban hisz, eleve defektesnek számít már manapság, nem csak szimplán tudatlannak, mint a régi falusi emberek.

Aki defektes, hogyan vársz el tőle normális, korrekt hozzáállást? Láthatóan nem vezethetsz gépjárművet, már onnan kezdve, hogy ezeket így leírtad. Félelemmel nem lehet autóba ülni stb.

jún. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szeretnék később jogosítványt és lesz is. Jelenleg nagyon stresszes vagyok.
jún. 26. 06:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az általad leírtak alapján azt gondolom, hogy nem tesznek jót veled a szüleid. Lehet, hogy segíteni akarnak neked, de valójában ártanak. Sajnos ez egy ismert jelenség, hogy vannak olyan családok, amelyekben erős érzelmi bevonódás tapasztalható a családtagok részéről, vagyis gyakran kritizálják a skizofrén beteget és megpróbálják megszabni számára, hogy mit, hogy csináljon, és mit ne. Azt hiszik, hogy ezzel jót tesznek, pedig gyakran az az eredménye, hogy a beteg állapota romlik. A kérdésedben van egy különösen aggasztő momentum: ha jól értettem, az általuk küldött kuruzsló megpróbált rábeszélni, hogy macskagyökeret szedj a gyógyszered helyett (?). Ha ez így van, akkor ezt feltétlenül jelezd az orvosodnak, mert ezzel a szituációval kezdeni kell valamit. Valószínű, hogy a szüleidnek pszichoedukációra lenne szüksége, vagyis beszélniük kellene az orvosoddal, aki elmagyarázná nekik, hogy mi az, amivel valójában segíteni tudnak neked, és mi az, amitől jobb lenne, ha a jövőben tartózkodnának. És azt a kuruzslót is le kenne állítani. Első körben elmagyarázni neki, hogy milyen veszélyes felelőtlenség egy beteg embert megpróbálni lebeszélni a gyógyszere szedéséről. Ha nem érti meg, akkor simán feljelenteném kuruzslásért.
jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szedem a gyógyszereim ,továbbra is. 5.ös kommentelő.A kommented volt a leghasznosabb.Egyenlőre feszült vagyok,mert szőke nővérem is úgy kezeli,hogy influenza és elmúlik. Viszont nem fog soha elmúlni. Hisznek az exoterikában,Földön túli f.szságokban,de én nem. Nekem lényegesen több idő kell a problémák megoldásában,mint egy átlag embernek.Halmozott problémàm van,amit senkinek sem kivánnék,ellenségemnek se.
jún. 26. 08:25
 7/17 anonim ***** válasza:

6


Szerintem minimum olyan betegseguk van a csaladtagjaidnak mint neked, ha nem rosszabb. Ez a paraszt felfogas ne haragudj. Nalam is igy van, egy hetkoznapi luzer toketlen szar nem fogja tudni ezt se elfogadni, megerteni, empatiaval kezelni nemhogy szimpatiat mutatni neki. Ez egyre rosszabb lesz mindig, mindenkivel akit leneznek. Kulfoldon ismerek egy csajt svedorszagban, az anyja tudja skizofren/bipolaris, de ott mas a helyzet, kulon szobat kap, pszichologus hivja hogy duhos ra miert nem jott, pszichiater beszelget vele nagyon gyakran, vannak ulesek, hogy mehet-e dolgozni meg ilyenek, sot meg penzt is kap... itthon meg... na mindegy.


Lenyeg, hogy az anyja nemhogy megerti a lanya betegseget, segit neki, o is ad penzt, elmegy a lany hozza latogatni sot meg nagyanyjat is, pedig tele van vagdosassal es nem szegyenli, bar mondta, hogy ha kimegy akkor hosszuujjut hord mindig.


Itthon meg: "lusta bolond diszno munkakerulo".

jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, az mindenesetre megnyugtató, hogy Te tisztában vagy a betegséged természetével és felelősségteljes a hozzáállásod: részt veszel a terápiában és szeded az orvos által felírt gyógyszert.

Amit a családodról írtál, arről az jutott az eszembe, hogy talán nem véletlen, hogy a testvéred ezotérikus dolgokban hisz és a szüleid kuruzslótól várják a segítséget. Az a helyzet, hogy a szkizofrénia családi halmozódást mutat. A szkizofrén betegek felmenői és testvérei körében az átlaghoz képest jóval több szkizofrén és bipoláris beteg, valamint szkizotípiás személyiségzavaros fordul elő. Lehetséges, hogy azok a gének, amelyek nálad a szkizofrénia kialakulásához vezettek, a szüleidben és a testvéredben is ott vannak és bár náluk nem okoznak szkizofréniát, abban szerepük lehet, hogy a családtagjaid különc, ezotérikus gondolkodásúak, és bár segíteni akarnak neked, valahogyan mégsem képesek adekvát segítséget nyújtani számodra. Nem állítom, hogy ez a helyzet, de mindenesetre ez is "benne lehet a pakliban". Ezért azt javasolom, hogy ne húzd fel magad a családtagjaid idegesító megnyilvánulásain, hanem próbálj megértő lenni velük kapcsolatban.

jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8.: Nekem is pont az jutott eszembe, hogy a szülők még nem skizofrének, de skizotipek. Akik nagyon hisznek mindenféle ezoterikus maszlagban téveszme szintig, az már a skizofrénia határesetének tekinthető.

A szülőkkel nem is ez a fő baj, hanem az, hogy nincs empátiájuk és műveletlenek. Ez már komolyabb probléma, mert jelenleg nem tudsz elköltözni tőlük. Lehet, hogy ők a forrásai a betegségednek, pszichés zavarok gyakran alakulnak ki stressz hatására, az ilyen családtagok meg nagy stresszt okoznak. Szerintem azt se tudják elfogadni, hogy ez a betegséged, ezért akarják, hogy gyorsan gyógyulj ki belőle. Valószínűleg szégyellnek. Pedig magukat kellene, nem is kicsit. Neked azt javaslom, tojd le őket magasról. Nem kell mindenkinek jogsi, egy skizofrén gyakran nem tud munkát vállalni, de emiatt nem ér kevesebbet másoknál.

jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9-es, kieg.: Elnézést, most látom, hogy különköltöztél és valamennyit dolgozol is.

Akkor a legjobb tanácsom, hogy beszélj velük minél ritkábban. Akkor nyugalmad lesz. Ha pedig kuruzslót küldenek a nyakadra, nem kell beengedned.

jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!