Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszú éveken keresztül lehet...

Hosszú éveken keresztül lehet szedni antidepit? Vagy antidepresszánst étkezéssel sporttal kilehet váltani?

Figyelt kérdés
jún. 17. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondanak ilyen-olyan hangulatjavító gyógynövényeket, próbáltam is már, de közel sem annyira hatásos, mint az antidepresszáns, csak jót alszok tőle. Sportot még nem próbáltam.

Lehet szedni, elvégre aki vérnyomásra szed gyógyszert, neki is évekig, vagy egy egész életen át szedni kell a gyógyszert.

jún. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Mindent lehet, de rohadtul nem erdemes. A sport a termeszetjaras jo lehet, de mellette rendbe kell tenni a lelkivilagodat is, terapiaval. Plusz jo alvas es egeszseges taplalkozas. Ez mind, egyutt.
jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
65%
Igen. Az antidepresszánst étkezéssel, sporttal kilehet váltani. Főleg az étkezéssel. A legtöbb depi ugyanis a felborult bélflórával hozható összefüggésbe. Én magam 8 éve pofázom ezt, most végre már a neten is található cikk róla.
jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze. Az antidepresszáns méreg. Mint a többi drog.

Sport, természetjárás, egészséges életmód, az életcélod megtalálása és követése a boldog élet felé vezető út, nem a kábítószerek.

jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 creativus ***** válasza:

Igen, a depresszív hangulat (akár depresszió, akár más mentális probléma időnként feltörő fázisa) kapcsolatban van az életmóddal. Napjainkban - különösen a faitalok közt nagyon elterjedt módon - az a jelenség okozza, amelyet "dopamin-rezisztenciának" nevez Dr. Anna Lembke (USA - neves addiktológus), akinek nemrég magyarul is megjelent a könyve ("Dopamine Nation"), nálunk "Dopaminkorszak" címmel. Sokkoló részletekben mutatja be, milyen szokásainknak lettünk rabjai, és az mit eredményez az agyi öröm/fájdalom közös központjában, hormonálisan támogatott evolúciós örökségünkkel.

Itt csak nagyon röviden a lényeg: Az elmúlt 50-60 évben kiépült körénk egy bőséget nyújtó fogyasztói társadalom, amely a kényelmi és élvezetek sokféleségét nyújtó eszközeivel rendkívül megterheli a dopaminra épülő jutalmazó rendszerünket, amely évek alatt annyira kifárad, hogy már a nagyobb élvezeteknek sem tudunk örülni, és minden apró kellemetlenség zavaróvá válik számunkra. Ez az állapot - a sok vágyaink ellenére - nagymértékben motiválatlanná tesz minket, s képtelenné válunk az erőfeszítésekre. Reflexszerűen igyekszünk ezt csökkenteni újabb és újabb kényelmi eszközökkel, könnyen elérhető élvezeti lehetőségekkel, a feltörő fájdalmak (test/lelki) gyógyszeres enyhítésével (ilyen az antidepresszáns is), de pont ezek azok, amelyek tovább mélyítik a bajt. Lembke felismerte, hogy ez a mechanizmus ugyanaz, mint amit a drogosoknál tapasztalható a drog másodlagos hatásaként.

A gyógymód a teljes megvonás lenne, benne a fájdalmak, szorongások, feltörő félelmek elviselésével, elfogadásával. Ehhez azonban éppen hogy erőfeszítésre lenne szükség, amelynek híján vagyunk. Kb. 30 nap az a pokoli állapot, amelyben így kellene élnünk, s utána már könnyebben megy a jólétről való leszokás. Két év után szinte megszűnik minden baj.

Ma trükköket javasolnak az átvészeléshez, rövid ideig tartó hideg zuhanyt, vagy nagyon intenzív - kiizzasztó - futást, edzést, amely a fájdalom oldaláról terheli meg a közös központot, és kerülő úton ad dopamint, amely motiválttá tesz. Súlyos esetben alkalmazható antidepresszáns (pl. a drogosoknál is szoktak), de ha már rászoktunk, akkor ez eredménytelen.

Ma szinte az egész világ egy másik kerülő utat használ (szintén evolúciós maradvány az emberben is), mégpedig az agresszió feltámasztását. Egy bosszúság, a harag szintén energiát ad, amelyet ösztönösen használunk, hiszen ráérzékenyültünk a piciny rossz elefánttá nagyítására. Egymást bosszantjuk, gyakran lelki területen fájdalmakat, félelmeket okozva, amelyre a visszatámadás, vagy a menekülés reakció hatékonyan motivál, a harmadik - a lefagyás (=szorongás) - azonban nem. Ha a harag tartósan megmarad, az minket betegít meg évek folyamán (daganatok, szklerózisok), tehát a legfontosabb a harag elgyászolása, azaz a megbocsájtás a következmény ellen.

jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!