Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen helyzetben ihatok alkoholt?

Ilyen helyzetben ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem iszom alkoholt, viszont most jöttem haza külföldről, és azt beszéltük két barátnőmmel, hogy be kéne rúgni. Viszont én reggel bevettem egy fél Cipralexet.

jún. 12. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Pasi vagyok, nem is olyan fiatal. Nagy ivó szintén nem. Voltam már becsiccsentve de olyat el nem tudok képzelni hogy valaki betervezze:Be kéne rúgni.Én mindig, mindenkiről azt hittem úgy kezd el inni hogy 1-2 italt megiszok, és a többi véletlenszerűen jön magától és besokall.
jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Semmiféle gyógyszerre nem ajánlatos alkoholt inni, mert a belőle keletkező acetaldehid igencsak reakcióképes anyag és kémiailag reagál más anyagokkal, a gyógyszerek hatását meg igencsak megváltoztathatja. Egyébként a berúgást még gyógyszerszedés hiányában sem ajánlom senkinek. Nem olyan nagy pozitív élmény, hiszen az alkohol mérgezés, mint mindenfajta mérgezés, meglehetősen egészségromboló hatású.
jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Hát maga a gyógyszerre azt írja a tájékoztató, hogy nem befolyásolja elvileg, de tanácsos a szedési időtartama alatt az alkoholt mellőzni. Ergo lehet inni rá, ha már felszívódott. De magát a dolgot nem értem, tehát ha még sosem ittál, akkor miért akarsz rögtön berúgni? Nem jó az hidd el és másnap főleg nem. Aki még nem ivott vagy nem volt berúgva, annál nem tudni milyen hatást vált ki, mennyire lesz rosszul tőle, stb., szóval betervezni így egy berúgást, nem igazán ajánlom.
jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Viszont döntöttem, inkább nem iszom, nem akarok rosszul lenni, annyit nem ér az egész. Inkább elmegyünk kajálni.
jún. 12. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha 100 %-ig garantált lenne, hogy az életed hátralevő 30-40-50-60 évében soha nem iszol alkoholt, azt mondanám, ne kezdd el. De valószínű hogy lesz olyan helyzet az életedben, amikor bizony inni fogsz valamennyi alkoholt, akár öröm, akár bánat, akár társaság vagy más társadalmi szituáció miatt, nincs ebben semmi rossz. Viszont néhány tanácsom: Ha először iszol, akkor azt biztonságos, szűk baráti közegben tedd, ne idegen helyen, idegen társaságban. Ne berúgással kezd, hanem csak egy-két pohár könnyebb itallal, hogy lásd mit hoz ki belőled, mennyire bírja a szervezeted. Én 18 évesen ittam először alkoholt, és kiderült hogy jó hatással van rám, barátságos és könnyen szerethető leszek, sosem agresszív, ráadásul másnapos sem vagyok. Ennek aztán meg is lett később az ördögi csábereje. De nem mindenkire hat így. De ami a legfontosabb, tanuld meg, meddig okoz kellemes érzést és mennyire tudod magad kontrollálni, visszafogni ha iszol.
jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy kicsit lehet rá inni amúgy, de berúgni semmiképp nem ajánlatos.
jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ittam már alkoholt régebben, viszont 23 éves vagyok, és 5 ujjamon megtudom számolni hányszor ittam. Tehát ezért is írtam, hogy nem igazán iszom alkoholt, mert nem vagyok oda érte.
jún. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!