Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns (escitil)...

Antidepresszáns (escitil) abbahagyása után mennyi időbe telt, amíg helyreállt a libidótok?

Figyelt kérdés

3 hónapja szedem az escitilt (10 mg/nap), 30 éves férfi vagyok, és azt vettem észre, hogy egyre gyengébb tőle a libidóm, nehéz a merevedés. Szeretném abbahagyni, mivel alapból csak egy nagyon enyhe szociális fóbiára írták fel, ennyit nem ér.


Érdekelne hogy mik a tapasztalatok. Légyszi írjátok meg, hogy mennyi ideig szedtétek (escitilt, vagy akár más gyógyszert is), mennyi adagot, és mennyi időbe telt, mire utána helyreálltak a dolgok. Az is érdekelne, hogy hogy érdemes abbahagyni. Köszi!



jún. 8. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem zavarta a libidót. Van akinek igen. Van akinek a szedése után sem lesz a régi. Gyakorlatilag oroszrulett az idegrendszereddel. Sajnos ezt nem mondják el az orvosok.. Ha abba akarod hagyni, akkor eleinte felezzed majd kb 1 hét után hagyd abba. Én 2 napja szedem újra épp azt várom hogy hasson:D
jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól irja az egyes, teljesen egyénfüggő. Mindenesetre tényleg lassan hagyd el, mondjuk 2 hónap alatt fokozatosan(eloszor 5 aztán 2,5 es utana 1,25 nyilván csak nagyjabol szemmértékre), hiaba mondja az orvos hogy szedj egy hetig felet aztán elhagyható (az alsó dózist a legnehezebb elhagyni egyebkent, szóval konnyebb sokkal 10mgrol lemenni 5re mint 5rol 0ára)
jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gyula1971 ***** válasza:

Általában 4-5 hét a kiürülése a szervezetből az antipszochotikumnak.

A rexetinnél ennyi idő,de lehet a te gyógyszerednél is.

A dokinak ezt el kell mondani, állítson be másik gyógyszerre akkor.

jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az antipszichotikumnak, de ez egy antidepresszáns:D Rexetin kimegy max másfél hét alatt, az is egy SSRI antidepresszáns.
jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!