Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtazapin antidepresszánsról...

Mirtazapin antidepresszánsról mik a tapasztalatok? Van akinél beváltotta a reményeket?

Figyelt kérdés

30-as férfi vagyok, aki súlyos depressziós, szorongásos zavarral és újabban alvászavarral, teljes életkedv elvesztésével, valamint 2 év alatt 30 kiló akaratlan fogyással orvoshoz fordult. Egy drága magán pszichiáter mirtazapint írt fel, 2 hétig 15 mg, utána 30 mg dózisban.

3 napja szedem. Lefekvés előtt kell bevenni. Első nap borzalmas volt, enyhe deperszonalizáció, olyan volt mintha a felső és alsó testem külön entitás lenne. És olyan voltam mint egy zombi, álmos napközben is. Aztán hirtelen átcsapott az egész farkasétvágyba és felpörgésbe. Most negyedik napja szedem még a bevezető dózist. A súlyos depresszióból ugyan kizökkentett, de ez a túlpörgés ez később enyhülni fog? Esetleg jeleznem kéne az orvosnak?

Alapvetően van valakinek ezzel a vegyülettel valami tapasztalata? Vagy ismer valaki aki ezt szedi/szedte és meggyógyult a depresszióból?


máj. 28. 01:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én kétszer is elkezdtem, de mind a kétszer 2 hónap után elhagytam...

Elalvásra nagyon jó, a motivációmat is meghozta, meg valahogy úgy jól el voltam tőle magamban, csináltam amit szeretek stb.

Azonban és ezen van a hangsúly emiatt tettem le, valahogy olyan hirtelenharagú lettem tőle, amely dolgok fölött addig szemethunytam, a gyógyszer szedése alatt erősen szóvátettem, nem tudtam tolerálni pl. a szüleim isdős voltukból eredő ügyetlenségeiket, goromba voltam stb. Este meg mindig a megbánás meg a bűntudat gyötört, hogy miért vagyok ilyen.

Ahogy letettem, mindkét esetben elmúlt. Lehet, hogy ez éppen jó hatás, mert ez arra ösztönözheti a gyógyszert szedő embert, hogy változtasson az életén, azokon a dolgokon amelyek zavarják stb. De én nem akartam kockáztatni már, sajnáltam a szüleimet meg a barátaimat, hogy könnyen felkapom a vizet, ha ne értik amit mondok, vagy éppen nem oda tettek le valamit ahová kértem pedig világosan kértem, vagy mert a szüleim nem engedik kidobni a 30 éves szakadt szekrénysort, hogy végre vegyek egy újat. Szóval ezek voltak. Vágülis a legtöbb esetben szerintem igazam volt, kijöttek belőlem azok amiket elfolytottam.

jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!