Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtazapin antidepresszánsról...

Mirtazapin antidepresszánsról mik a tapasztalatok? Van akinél beváltotta a reményeket?

Figyelt kérdés

30-as férfi vagyok, aki súlyos depressziós, szorongásos zavarral és újabban alvászavarral, teljes életkedv elvesztésével, valamint 2 év alatt 30 kiló akaratlan fogyással orvoshoz fordult. Egy drága magán pszichiáter mirtazapint írt fel, 2 hétig 15 mg, utána 30 mg dózisban.

3 napja szedem. Lefekvés előtt kell bevenni. Első nap borzalmas volt, enyhe deperszonalizáció, olyan volt mintha a felső és alsó testem külön entitás lenne. És olyan voltam mint egy zombi, álmos napközben is. Aztán hirtelen átcsapott az egész farkasétvágyba és felpörgésbe. Most negyedik napja szedem még a bevezető dózist. A súlyos depresszióból ugyan kizökkentett, de ez a túlpörgés ez később enyhülni fog? Esetleg jeleznem kéne az orvosnak?

Alapvetően van valakinek ezzel a vegyülettel valami tapasztalata? Vagy ismer valaki aki ezt szedi/szedte és meggyógyult a depresszióból?


máj. 28. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én szedtem korábban, ha nagyon le vagy fogyva akkor jót fog tenni mert az éhséget rendesen növeli

Hát mond a dokinak nyugodtan hogy mi van aztán ha nem jön be majd kipróbáltok valami mást, sok féle antidepresszáns van és sokszor van hogy ki kell kisérletezni melyik neked a leghatásosabb

máj. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ja de amúgy kell egy 2 hét minimum mire úgy már tényleg elkezd hatni
máj. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Én szedtem, hasonló problémákra. Alvásban segített mert elálmosított, csak egész nap nyomott voltam tőle. Rengeteget híztam is, ami az egyik mellékhatása.

Csak abba kellett hagynom mert felerősítette a depressziót és tönkretette a májamat amire mai napig gyógyszert kell szednem.


Döntsd el te hogy megéri vagy nem.

máj. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem segített a szorongásomon, nem aludtam tőle és 2 hónap alatt 2 kilót sikerült felszednem. Szóval nem vált be.
máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezőí! Szeded még a gyógyszert, mik a tapasztalatok? (Akkor is, ha nem szeded.)
jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-es

Igen, szedem. 30 mg-t. Most kezdett megjönni a pozitív hatása. Mellékhatásai tulajdonképpen nincsenek, vagy legalábbis olyan ami a gyógyszernek tudható be és előtte nem volt. Esténként már alig várom, hogy bevehessem.

Alapvetően az életem problémáit nem oldotta meg, de nem is erre hivatott egy ilyen gyógyszer. Egyszerűen csak elviselhetőbbé tette a tényszerűen szar életemet. Nem tervezem életem végéig szedni, de még vagy fél évig szerintem fogom.

jún. 15. 10:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor most jelentkezz rehabra mert nálam is több mint egy év volt a várólista, Magyarország jobban teljesít -.-

Mire elkezdődött az elvonó, az az egy év alatt annyit romlott a függőségem hogy tényleg csoda hogy le tudtam tenni.

jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy év múlva már nem Magyarországon fogok élni ez biztos. Szóval nekem nem lesznek ilyen problémáim.
jún. 15. 10:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy Neked használ. Nekem teljesen ugyanazok a tüneteim és én is Mirzatent kaptam, voltam SZTK-ban is és egy igen drága magándokinál is. Többször nekifutottam a gyógyszer elkezdésének, először 4 napig bírtam, de abbahagytam, mert délutánig kómás voltam tőle, este meg felpörögtem. A többi kezdésnél mindig csak egy napig bírtam, mert nem tudtam elaludni a lábfájástól. Ami még érdekes, hogy az SZTK-s rögtön 30 mg-al indított volna a magán meg 7,5-el (én ezt választottam).
jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nagy fos pfeej egesh nap alvás,azok az intenziv almok amiket hoz,meg masnaonah erzem magam😂😂persze par dobozzal elraktam,ha mar nem menne nagyon az alvas segit.En abbahagytam semmi ertelme nemvolt
jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!