Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyivel elmenjek pszichológus...

Ennyivel elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat gondolkoztam az elmúlt időben ezen a kérdésen, de még így is tanácstalan vagyok. Úgy érzem, enyhén depressziós vagyok, amiért nem látom az élet értelmét ha már egyszer vége lesz, rossz embernek látom magamat, egy lúzernek amiért introvertált vagyok, és nagyon sokat elmélkedem kb. mindenen, amin csak tudok. Illetve még, egy csomó minden felgyülemlett bennem az iskola, barátok és a családi helyzet miatt. Igazából ennyi okom lenne rá, és emiatt vagyok bizonytalan hogy ennyivel elmenni pszichológushoz, hát, nem tudom... de mindenképp jól esne legalább csak kibeszélni ezeket.

Elmenjek így pszichológus,vagy inkább ne, mert felesleges?



máj. 7. 19:50
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
91%

No vagyok. Es van tobb ffi ismerosom, aki szinten jo tapasztalatokrol szamol be.


Viszont alairom, h igazad lehet, mert tobb ilyan ffit is ismerek,aki kimondottan lenezi a pszicho szakmat ugy en bloc, es soha nem menne el, viszont nyomja ezt a jobban tudos szoveget.

máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
91%

Es a nok nyitottabbak az onismertre, konnyebben kernek es fogadnak el segitseget, ez viszont a szocializacio atka, h a ffiak "nem sirnak" es megoldjak maguknak... Pl alkohollal. Ezert is tobb az alkesz ffi,mint no.

A nok fizikai bajokkal is hamarabb fordulnak orvoshoz.

máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
10%

19! Tudod az a bajom, hogy a mai világban senki nem felelős semmiért!


Nem szar ember vagy, hanem minden a szüleid hibája! Vagy a párodé, vagy a főnöködé és így tovább! De te tökéletes vagy, és épp a pszichológusnal éreztem ezt a legjobban. Ott is ez ment, hogy ne azt nézzem mi jó a másiknak, hanem mi jó nekem, remek, mintha b.meg bűn lenne az empátia!


Nézd az én életemben volt egy mentalusan beteg ember. Én mindig igyekeztem elgogadni őt, a dührohamait, mindent, pont mert beteg volt. De a pszichológus itt is elkezdte, hogy ő milyen rossz hatással van ram. Ha valakinek hát neki tudnia kellett volna a különbséget egy toxikus ember meg egy kevert szemelyisegzavaros között. Lassan már ott tartottunk, hogy utálom kellett volna.

máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
Egyébként te, aki megélsz valamit csak jobban tudod, mint az akinek kézen közön elmeséled a végén.
máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
28%
22! Nem értek egyet! A nők között nem annyival kevesebb az alkoholisták aránya, mint hiszed. Más kérdés, hogy a férfiaknál tarsadalmilag elfogadott, őket latod inni, a nők jellemzően otthon isznak.
máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
86%

23

Egyetertek az elso mondatoddal, ez a baj a vilaggal.


Az en pszichom sose meg csak nem is utalt arra, h masra kenjem a felelosseget. Es nekem is volt szrmelyisegzavaros ember az eletemben, es raszantam 2 evet, hogy megertsem, megmentsem stb, es kozben teljesen tonkrementem - igen, azegyetlen megoldas volt,h otthagyom, kulonbenvegkepp ramegyek. Ez egeszseges onvedelem,nem onzes. Es megmielott rakezdesz, hbiztosa pszichologus mondta, h hagyjam ott: nem,akkor meg nem is jartam terapiara.

máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
79%

25

Hat nehez statisztikat csinalni errol, pont mert a noktobbseget stikaban iszik. Megis.minden becsles szeribt tobb a ffi alkoholista, mint a no. De reszletkerdes, mert pl gyogyszerfugges a noknel tobb.

máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

26! Kérhetek egy szivességet?

Írhatok neked privatot? Mert akkor majd ezt szeretném veled megbeszélni, csak nem akarom itt a kérdés alatt.

máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

23-hoz kieg.


Ne kenjuk masra a felelosseget, de ne is vegyunk magunkra olyat,ami meg valoban nem a mi felelossegunk. Jellemzoen sokminden el van csuszva a fejunkben, es nem ugy latjuk a valosagot,ahogy az van. Pl ebben segithet rendet tenni egy jo pszicho.

máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

28

Bocs, nem levelezek privatban

máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!