Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyivel elmenjek pszichológus...

Ennyivel elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat gondolkoztam az elmúlt időben ezen a kérdésen, de még így is tanácstalan vagyok. Úgy érzem, enyhén depressziós vagyok, amiért nem látom az élet értelmét ha már egyszer vége lesz, rossz embernek látom magamat, egy lúzernek amiért introvertált vagyok, és nagyon sokat elmélkedem kb. mindenen, amin csak tudok. Illetve még, egy csomó minden felgyülemlett bennem az iskola, barátok és a családi helyzet miatt. Igazából ennyi okom lenne rá, és emiatt vagyok bizonytalan hogy ennyivel elmenni pszichológushoz, hát, nem tudom... de mindenképp jól esne legalább csak kibeszélni ezeket.

Elmenjek így pszichológus,vagy inkább ne, mert felesleges?



máj. 7. 19:50
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
94%

10

Azert ezt hadd probalja ki es dontse el a kerdezo. Nekem spec nagyon is sokat segitett.

máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
11! Neked miben tudott, ha szabad megkerdezzem.
máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
94%
Kijonni a depressziobol tobbek kozott. Mar nem élnék.
máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

Engem hihetetlen módon elundorít az, hogy önzővé akart tenni, semmi nem az én hibám, minden a másé. Semmiről nem tehetek, a másik a toxikus stb.

Úgy éreztem, hogy beiratkoztam egy narcisztikus képző tanfolyamra.

máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:

13! Ez most érdekel, hogy hozott ki a depresszióból?

Annak szervi meg külső oka van, azon nem lehet beszélgetéssel változtatni sajnos.

máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:

14

Hat rossz szakemberhez mentel akkor.


Beszelgetessel valoban mem,de terapiaval. Resze volt a kezelesnek, gyogyszer mellett egyebkent. Es hogy a depresszio szervi vagy sem? Hat inkabb a minden mindennel osszefugg kerdese ez. Voltak olyan dolgokaz eletemben, amik kivaltothattak, de aztan ennek lett szervi megnyilvanulasa is,ha igaz az elmelet a szerotonin-dopaminszint felborulasarol. Mert ez sem 100% tudomanyosan bizonyitott ugye.

máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
0%

16! Maradj már, hogy jó meg rossz szakember.

Mindenkivel, akivel beszéltem ilyen élményeiket voltak, csak ők örültek neki, hogy önzőbbrk lettek meg "visszakapták az életük felett az irányítast". Istenem...



A terápia az is beszélgetés, lehet iranyítot beszélgetés, de attól még az lényeget tekintve.

máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
91%
Ok
máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

Neke a visszqkapja az elete felett az iranyitastaz egy abszolut pozitiv dolog, es nem egyenlo az onzessel.

Persze hogy van jo meg rossz pszicho, mint pl a komuvesek kozott is van jo meg rossz. Es van olyan kliens,aki beleteszi a melot,meg olyan, aki nem, olyan is, aki masra haritja a felelosseget, es olyan is, aki nem, meg olyan is aki "jobban tudja" es lenezi a pszichologust is, akar ugyis, h soha nem jart ott... Ja,nemvagyunk egyformak. Mindenkinekjogavan a velemenyehez. Az mondjuk nem mindegy, hogy ez egy legbolkapott vagy tapasztalat altal megalapozott velemeny.. 🤷‍♀️

máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
0%
Egy kérdésem még volna hozzád! Te férfi vagy nő vagy? Mármint 16.18. Válaszoló, mert én azt tapasztalom, hogy főleg nők számolnak be pozitív élményről a pszichológusnál.
máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!