Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy nyilvános helyen...

Ha egy nyilvános helyen pánikrohamot kap valaki, és épp ott lenne a pszichológusa is (pl egy kávézóban), akkor hogy reagál a pszichológus?

Figyelt kérdés

máj. 5. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Sehogy, nem csinálna semmit, mert nem az ülésen vannak
Odamenne segíteni
Csak akkor menne oda segíteni, ha nagyon súlyos lenne a szituáció
14 szavazat
 1/6 Mad Max2 ***** válasza:
40%
mentőt hívna
máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

Nyilván odamegy, ha nem egy pszichopata.

Kivéve ha már évek óta dolgoznak a problémán, és ezerszer átvették már, milyen technikákat kellene alkalmazni. Akkor szerintem nem, vagy csak több idő elteltével menne oda.

máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Mi az ertelme a teoretikus kerdesnek. Mi az esely, hogy ott lesz.

Nekem egyszer egy nepszeru etteremben volt szerencsem rohamot kapni, igaz, nagyjabol egy ajulas jellege volt, kimentem az utcara, aztan vissza es hirtelen lefekudtem a padlora. Ezutan a tulajdonos es egy vendeg elkepeszto buzgalommal apoltak es a vendeg kocsival elvitt.

máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Na, ez felreertheto volt, hazavitt, minden hatso gondolat nelkul.
máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért el tudná mondani valaki, hogyan néz ki ez, külső szemmel is egyértelműen felismerhető pánikroham?


Mert én úgy képzelem el, hogy ha olyan súlyos, ott már gyógyszeres beavatkozás kell, nem papírzacskó, vagy hogy a tenger hullámaira gondolok. Tehát nem látom be, mit is tudna egy pszichológus tenni, de lehet, hogy tévedek.

máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pánikroham általában nem annyira látványos kívülről, mint ahogy azt megéljük. Nekem volt jópár, amit külső szemlélő észre sem vett, hacsak nem figyelt nagyon.

Az inkább az első pár alkalomra jellemző, hogy mentőt hívnak meg ilyenek, utána már tudjuk, hogy felesleges és nekünk kell leküzdeni.

Mindenesetre ha valaki kap egy látványos pánikrohamot, akkor esélyesnek tartom, hogy a pszichológua odamegy segíteni, de nem mint saját klienshez, hanem mint egy random emberhez, aki segítségre szorul. Az meg a protokoll szerint rajtad múlik, hogy jelzed-e, hogy felismerted. Ő rád sem köszönhet, neked kell kezdeményezni, ha akarsz.

máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!