Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tartod “formában” az...

Hogyan tartod “formában” az agyad?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben erősen alulfókuszált + motiválatlan is voltam, emiatt túl sok szellemi kihívás elé sem állítottam magam. Igaz, szellemi munkát végzek, ami valamennyire ritmusban tart, de ezzel együtt is úgy érzem, hogy így 38 éves koromra kissé ellustultam fejben.

Ki, hogyan tesz ez ellen?

(Itt most nem arra gondolok, hogy minden nap megy 1 kapszi omega3, hanem pl. nyelvtanulás, sakk, zenélés... stb. )



márc. 1. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Sok szabadidő, amikor a megérzésem eldönti mire van szükségem.

Megfelelő mennyiségű pihenés, alvás.

Káros stressz kizárása.

Például a fősulin kizárt volt az agy formában tartása a túlpörgött élet miatt. De miután szabad lettem, 56 évesen jobb formában érzem magam testileg és lelkileg mint 20 évesen. Azt mondták 30-nak nézek ki. 30 évesen meg a stresszes, agyonhajszolt életmódban azt mondták 50-nek nézek ki.

márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

-olvasás

-logikai feladványok megoldása

-versek, szövegrészek megtanulása fejből

-szövegek másolása

-tanulás- ez lehet akár nyelvatnulás, akár bármilyen ismeretterjesztő/tankönyv, ami éppen érdekel. Átveszel egy leckét, majd megpróbálod megtanulni, azaz megérteni, memorizálni a főbb részeket és a saját szavaiddal elmondani a lényegét.

márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

-olvasás

-kertészkedés

-állattartás

-futás

márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy a zenélés, állattartás, kertészkedés, futás lehet, hogy jó hatással vannak az agyra a mentális egészség szempontjából, de a kérdező technikailag alulfókuszált. Azon pedig csak tanulással lehet segíteni, mert a zene, futás, állattartás, kertészkedés inkább kikapcsolja az agyat, semmint serkentené a fogaskerekeket.
márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és igen, a 4-es látja jól a helyzetet: pihent vagyok fejben, túl pihent is, nekem pont arra lenne szükségem, hogy felpörgessem a fogaskerekeket.
márc. 1. 13:46
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Marhahúsevéssel. Jó rá
márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tanulnod kell valamit.


-Akár otthon autodidakta módon, veszel egy ismeretterjesztő könyvet és fejezetenként átveszed, tanulgatod.


Az anyag rész olvasása közben keresd meg a főbb pontokat, és a fontosabb, lényegesebb részeket. Jegyzetelj ki olyan kérdéseket, amik ezekre kérdezned rá. Majd "kérdezd fel" magad, a tananyag nézése nélkül, a saját szavaiddal próbálj válaszolni a kérdésekre. Írhatsz rövidebb vázlatot, amit fejből meg is tanulhatsz a lényegről.


-Akár beíratkozhatsz egy tanfolyamra


A hatásos tanuláshoz kell egy erős törzsanyag, amit keményen tanulhatsz, és ezt kiegészítheted vers-és szövegtanulással, amivel szintén látványos eredményeket érhetsz el.

márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bróder válasza:
90%
nincs ilyen. meg osemberek vagyunk kb. csak fejben masak. meg van fodrasz es fogorvos. meg dezodor. meg gyogyszerek, ezek nelkul egy budos, hosszu igenytelen haju borkiuteses, fekete fogu lenne sok ember. mindig kell hogy legyen stressz, mert az gyogyit es nem is egyszerre. ha nincs stressz elunod magad drogozol mit tudom en meg ezek ha stressz van akkor le vagy foglalva es regen is igy volt hogy amikor vadasztak akkor is szaladtak ide oda a kajaert az emberek mert mar 2 napja alig ettek csak novenyi dolgokat amiben alig van feherje. nem volt torveny se. ki fogja a masikat egy nagy kovel fejen vagni ejszaka peldaul. meg egyeb atrocitasok. szaladtak a diszno utan hogy legyen kaja, az meg sikertelenul elszaladt. jo kva duhosek lehettek mert mar 2 napja nem ettek olyat es mar fogytak, gyengek. es most itt vagyunk irodaban szettesszuk a labunkat, megyunk haza ledolunk a fotelba nezunk valamit kisgatyaba vagy alszunk egy delutanit, aztan benyulunk a hutobe es kivesszuk a finom hust amiert regen total kemenyen vadasztak. mindig kell valami stressz. az izgat. azzal tartod az agyad formaban
márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4-es nem igaz, én egy zártkerti ingatlanba lakom minden kitől távol és miután elláttam az itthoni teendőimet és elmegyek futni,1-órát 2-3,naponta és mind végig folyamatosan jár az agyam mit hogy és mikor haza érek jó érzésűen kivan tisztulva az agyam és sokkal ,más képet látok a teendőimről mint előtte.
márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdező nem tisztítani, meg pihentetni akarja az agyát, hanem munkára serkenteni. Ha nem érted a különbséget akkor már itt is van az életmódod hatása.
márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!