Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tartod “formában” az...

Hogyan tartod “formában” az agyad?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben erősen alulfókuszált + motiválatlan is voltam, emiatt túl sok szellemi kihívás elé sem állítottam magam. Igaz, szellemi munkát végzek, ami valamennyire ritmusban tart, de ezzel együtt is úgy érzem, hogy így 38 éves koromra kissé ellustultam fejben.

Ki, hogyan tesz ez ellen?

(Itt most nem arra gondolok, hogy minden nap megy 1 kapszi omega3, hanem pl. nyelvtanulás, sakk, zenélés... stb. )



márc. 1. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tisztulás által indítom újra,és frissítem és tartom egyensúlyba.
márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Te.


De a kérdező nem te vagy, és ő leírta, hogy nemcsak szellőztetni akarja a fejét és bámulni a világba, hanem a tanulási képességét, a logikai-funkcionális gondolkodását akarja fejleszteni.


A te kedvedért: nem arról akar tiszta fejjel gondolkodni, hogy vegyen a piacon, meg hogy meg kell kapálni a tököt, hanem mondjuk az atomfizikát vagy a sejtbiológiát akarja megérteni, esetleg a matematikai feladatmegoldó képességét fejleszteni

márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Más példáját könnyebb át venni,érted és kipróbálni egy egyszerű dolog esik az eső egész nap egy magadfajtának katasztrófa,mert nem tudsz semmit csinálni.Nekem ünnep nap mert minden a környezetemben gyarapodik érted.
márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

11-es, köszönöm a válaszokat, de tényleg nem értetted meg a kérdést :)

Mentálisan kipihent vagyok, nem ér stressz, nem iszom alkoholt, nem vagyok túlhajszolva, nincs gondom ezen a téren.

Példázom futónyelven, hátha úgy megérted: fizikailag tökéletesen egészséges és jó erőben vagyok, hogy képes legyek lefutni 15 kilométert, most mégse menne (vagy csak irtó szenvedősen), mert az izületeim, az állóképességem, a futótechnikám... jelenleg nincs felkészítve rá, azaz nem vagyok formában :)

Ugyanez szellemi oldalról, csak itt az agy a test, a 15 km pedig azt jelenti, hogy ugyanaz a szellemi feladat, amit 2-3 évvel ezelőtt 15 perc alatt megoldottam, most ne igényeljen 45 percet. Vagyis szeretném formába hozni magam fejben, ehhez keresem az “eszközöket”, metódusokat...

márc. 1. 15:28
 15/16 anonim ***** válasza:

Már túl pihentagyú vagy.


Azzal, hogy esik az eső még érettségin se mész semmire - ezért is nincs neked.

márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Olvasás

Szigorú absztenencia

Kúraszerűen különféle táplálékkiegészítők (Omega3, D-vitamin, C-vitamin+Vas, Mg+B6)

Futás

Figyelek, hogy eleget aludjak

aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!