Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan erős szociális fóbiám...

Olyan erős szociális fóbiám van,hogy nem tudok dolgozni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabb és erősebb az az érzés,hogy szorongok nagyon emberek közt. Mindenkinek meg akarok felelni és nem akarok senkit megbántani. Túl kedves vagyok mindenkihez. Sokszor már a lakasból se merek kimenni.félek hogy megítélnek és ,hogy mit gondolnak rólam.alkoholt szoktam inni hogy enyhítsek ezen. Akkor nem szorongok emberek közt de nem ihatok mindig . Nem bírom már. Élni sincs kedvem. Túlaggodok mindent. Nem tudok természetesen viselkedni.idegesítenek az emberek. Főleg a nagyképű beképzeltek. Én meg félénk vagyok. Nem tudok határozott lenni. Depresszios vagyok már régóta ez miatt. Nem biztos hogy fóbia ez. Nem tudom. Pszihiáterem azt mondja nem az de én érzem hogy valami nagyon nincs rendbe velem hogy pl másoktol függök.megfelelési kényszerem van.mindig is érdekelt hogy mások mit gondolnak rólam. Nem tudok terápiára menni mert nincs rá pénzem. Antideprenszánst szedek de hiába. Megölném magam legszívesebben ,de nem merem.önbizalmam nulla. Munkahelyen ia rettegek attol hogy elrontok valamit és olyan zavarba vagyok hogy semmit nem tudok megcsinálni. Mindig azt érzem hogy engem néznek,kiröhögnek és ez miatt szerencsétlenkedek is. Selejtes az agyam. Ezzel születtem. Már kb 20 éve ez van és egyre erősebb. Itthon se bírok lenni állandóan mert depis leszek. Legszívesebben mindig ittas lennék. De az se állapot meg nincs is rá pénzem. Az nem érdekel hogy a májam fel adja a szolgálatot. Az se érdekelne ha rákos lennék. Nincs kiut ebből. Terápiát ne mondja senki mert az orvosom nem akarja és én se bizok benne.meg pénzem sincs. Mi a kiut ebből ?
2023. júl. 24. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Hát az baj, hogy nem tudsz bunyozni és félénk vagy. De most nem arra buzdítalak, hogy agresszor váljon belőled, de amíg nem mész valamilyen férfias sportot űzni addig nem fog kinőni a tököd. Ott jó fej emberek vannak és idővel megjön az önbizalmad is és sokkal határozottabb leszel. De ha nem teszel semmit, akkor nem fogsz változni semmi és csak mélyebbre kerülsz. Ezért most kell fellálni.
2023. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj keresni támogató csoportokat (pl. csoportterápia), de vannak ilyenek online fórumokon is, ahol hozzád hasonló betegek vannak és nem kell szégyenkezned a betegséged miatt, mert a többiek is ugyan azt élik át mint te. Mindemellett támogatják egymást, esetleg javulásra ösztönző tanácsokat, technikákat tudnak adni.

De azt tudd, hogy ez nem fog egyik napról a másikra megszűnni sajnos, hetekig vagy hónapokig tarthat, szóval erősnek és kitartónak kell lenned.

2023. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1es. Ha bokszolok attol még nem szűnik meg a szociis szorongás,de az lehetséges hogy valamit enyhülne. 2es. Tudom hogy hosszadalmas de amiket néztem azok fizetősek.
2023. júl. 25. 01:46
 4/16 anonim ***** válasza:

Én azt javasolom, hogy lezdj el valamilyen sportot. Én elkezdtem futni és azóta rendbe jöttem, mert a futás nagyon jó hatással van a stresszre, a szorongásra. Nem kell más, csak egy futócipő, edző sem kell és nem kerül pénzbe a futócipőt leszámítva.

Fontos, hogy előtte igyál 2 pohár vizet és kezdd el úgy, hogy kitűzöl 1 célt. Először annyiszor gyalogholsz futás közben, ahányszor csak akarsz. Első alkalommal többet gyalogoltam, mint futottam. Szóval ez segít, mert kimozdulsz otthonról, a friss levegőn vagy, a mozgás jó a vérkeringésnek és az idegrendszernek is.

Ezenkívül lett ez által egy életcélom. Később megismerhetsz más futókat, együtt is futhattok.


Az alkoholt semmiképp se folytasd.


Az egész helyzeted azért van amúgy, mert azt képzeled, hogy mások jobbak, különbek, de szép lassan rá fogsz jönni, hogy ez nem igaz. Mindenki jó valamiben, te is, más is, de senki sem jó mindenben.


Szóval, kezdd el a futást és megváltozik a közérzeted, életszemléleted, csökkentened kell majd a gyógyszereket is, ha futsz, szóval minden jobb lesz.

2023. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Home Office munkát keress, illetve olyan területen tanulj ahol lehet ilyet.
2023. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
3. Szerintem sokat segítene a sport mert onbizalmat ad. Ha esetleg nem vagy elégedett a testeddel azon is valakit mert formál. Mikor elegedettebb voltam a testemmel nagyobb volt az onbizalmam.
2023. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ki kéne próbálni más gyógyszert?
2023. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már próbáltam.hiába.a dokim meg azt mondja hogy nincs szociális fóbiám.pedig tuti hogy van.
2023. aug. 16. 03:40
 9/16 anonim ***** válasza:
SSRI antidepresszánst szedsz? Nekem pl. az nagyon komolyan csökkenti a szorongásomat. De nem mindenkinél hat. De lehet, hogy nálad más gyógyszer típus hatna. Többfélét ki kellene próbálni.
2023. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt szedek. Sertralint.nem akar mást felirni a dokim. Régen rexetint szedtem.azt jobbnak éreztem de nagyon sokat piálok a szociális fóbiám miatt és szerintem azért se hat rendesen a gyogyszer.
2023. aug. 17. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!