Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy trauma, valamint folyamat...

Nagy trauma, valamint folyamatos stresszhelyzet hatására az évek mulásával "elérzéketlenettem". Hogy változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy érzéketlen, csak tudat alatt másképp éled meg a dolgokat, kiméled magad a további traumáktól, úgymond elfojtod az érzéseidet. Egy ideig én is azt hittem, hogy érzéketlen lettem, nagyon könnyen vettem dolgokat, de csak szőnyeg alá sepertem őket. Aztán hirtelen rámtört, hogy mik is történtek velem, amiket olyan könnyen vettem. Igy utólag sokkal nehezebb feldolgozni a dolgokat, pedig örültem, hogy milyen jó, edződtem, már nem ráznak meg a dolgok, de csak elfojtottam az érzéseimet tudat alatt. Remélem csak átmeneti állapot, különben a sok dolog majd hirtelen fog rád zúdulni, amiket olyan könnyen vettél. Remélem nem nagyon zavaros amit irtam :)
2010. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!