Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtathatnék ezen?...

Hogyan változtathatnék ezen? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék itt segítséget vagy tanácsot kérni. Egy éve fennáll egy elég rossz probléma: nagyon gyorsan változik a hangulatom, legtöbbször külső ok nélkül. A két véglet gondolkodása teljesen más. Sajnos a szomorú rész sem csak egy mosolyszünet, hanem elég elviselhetetlen. Legszívesebben üvöltenék és sírnék, de ha megteszem sem lesz jobb. Ha megvágom magam, akkor javul a helyzet, de erre nem akarok épiteni. Néha agresszív gondolatok is járnak hozzá adalékban, ami tényleg nem volt jellemző rám.

Olvastam ilyen segítő, motivációs könyveket, alkalmaztam a leírtakat, meg eljárok futni (ált. ezeket szokták tanácsolni), de nem segítettek.


2011. márc. 28. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
pszichológus ?
2011. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy bipoláris depresszióban szenvedsz, de biztosat csak szakember mondhat.
2011. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Üdvözletem! :)

Itt semmi más nem segíthet igazán, csak Te magad. Legyél erős, befolyásold a gondolataidat, és uralkodj magadon.

Biztos vagyok benne, hogy van valami belső lelki oka ennek a hirtelen kitöréseknek. Ismerd meg magad, és próbálj rájönni, hogy miből eredhet ez az egész, és sokkal könnyebb lesz ezen változtatni is.

A futás tényleg jó ötlet, hiszen kiadhatod magadból a gőzt, és közben magadra figyelhetsz, de ha neked ez nem jött be, akkor nem kell erőltetni. Bármilyen sportba nekivághatsz. Ajánlom az úszást, az is eléggé megmozgat. ;)

Viszont! Ne vagdosd magad! Semmit nem old meg.

Szurkolok, hogy túl legyél a dolgon. :)

2011. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Velem is ugyanez a helyzet, bár régebb óta. Agresszív gondolatok mellé elég gyakran (az utóbbi hetekben naponta többször) öngyilkossági gondolatok is társulnak. Eddig el voltam valahogy, de mostanában elég sok változáson megyek keresztül, és ez még jobban felzaklat. Próbáltam én is a könyveket és a mozgást, már csak a stressz levezetése miatt is, de nem segítenek és egyre rosszabb.

Ezzel szerintem szakemberhez kellene fordulnod, mert napról napra egyre rosszabb lesz! Én azért nem tettem mert félek egy idegen orvosnak beszélni olyan gondolatokról, amikről a közeli ismerőseimnek se mesélnék.

2011. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: de azért tervezed, hogy segítséget kérsz? Én még nem tudom... Most pár napig jó volt, de megint rámjött... Az a baj, hogy nem érzem a megkönnyebüllést, hiába futok/sírok/üvöltök...

2011. ápr. 7. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy tervezem,de nagyon nem akarok. Jó lenne segítséget kérni, de nagyon nehéz erről beszélni. Én még egyébként zenével is próbálkoztam. Az a baj, hogy egyre inkább látszik kíülről is a dolog, például mostanában már mindig remegek, meg néha "rángok", állandóan mozgolódok, nem tudok egy helyben megmaradni stb, és ez is egyre rosszabb néha meg is kérdezik hogy miért vagyok ideges, mert azt hiszik, ez átmeneti dolog.
2011. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!