Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy mikor az...

Miért van az hogy mikor az emberek beszélnek velem néha vicsorognak közben?

Figyelt kérdés
Vagy csak én veszem észre ha csak egy tizedmásodpercig is tart,vagy másoknál is van ilyen ők nem látják? Vagy csak velem csinálják viszonylag sokan akiket ismerek nem a legközelebbi környezetemben pl:szomszéd

2022. okt. 17. 18:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nekem egy pszichológus annak idején azt mondta, hogy ez az undorra utaló apró, ösztönös jelzés és olyankor jobb arrébb menni, mert ideiglenes, vagy tartós antipátiára utalhat...

Szerintem a helyzettől is függ.

De semmiképp ne vedd magadra! Lehet, hogy csak azt a szorongást tükrözik, amit te érzel.

Érdemes viszont akkor is inkább arrafele barátkozni, ahol nem kapsz ilyen visszajelzést.

És hogy valóban miért lehetsz valakinek antipatikus/szimpatikus, az múlik az első benyomáson, hogy mennyire passzol az értékrendetek és a viselkedésetek.

Mindenesetre, ha ugyanarra az apró mozdulatra gondolunk, akkor menő, hogy ilyen apró visszajelzésre felfigyelsz.

Szóval sztem önismeret és bátorság! :)

2022. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!