Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 év remete élet és teljes...

3 év remete élet és teljes bezártság után vissza lehet még térni az életbe? Főleg ha gyógyszerek, pszichológus nem használ?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok itthon bezárva. Előtte is súlyosan depressziós voltam(akkor még nem tudtam róla) aztán jött a covid, amitől én teljesen begolyoztam. Csak ültem itthon a sötétben és néztem hogy mi lesz, közben aggódtam ha elkapom meghalok. Így elment 2 év, amit 2 hétnek érzek, most kellene utaznom, ilyen időkben, mikor teszteltetni kell regisztrálni, karantént magamnak leszervezni, miközben olyan szorongasom lett, hogy nem értem meg amit a gyógyszertárban, meg a boltban mondanak… to mit tennének? Ha nem utazom csak még mélyebbre sullyedek. Gyógyszer nem segít
2022. ápr. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
63%
Magyarországon élsz vagy egyéb országban?
2022. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom mi lehetett a munkád, hogy 3 évre elegendő megtakarításod van. 3 évig kb ki sem mozdulsz anyád állítólag után, de nem mondta hogy költözz el, hanem megengedi hogy otthon semmit se segítsz, és vegetálj. Nem erzed ezeket saját magadra nézve minősíthetetlennek?
2022. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
74%

22# Alig van infód kérdezőről, a körülményeiről a betegségéről de te gonoszul itelkezel.

Gratulálok.

2022. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:

Van olyan munka ahol nem havi 160 ezerért dolgozol.

Nem mondta hogy koltozzek el? Most mondom hogy fenyeget. Az nem minősíthetetlen egy “anyától”?

Ha ki sem bírok kelni az ágyból, nem eszem, fogytam 10 kilót, nem mehettem dolgozni a virus miatt, mostanra meg mar pszichotikus tuneteim vannak, reggelente hányok a szorongás miatt, akkor milyen munkát tudnál nekem elképzelni? Biztos alkalmas vagyok bármire es kapkodnak utánam.

2022. máj. 1. 13:08
 25/59 anonim ***** válasza:

Kérdésben írod, hogy: "... Főleg ha gyógyszerek, pszichológus nem használ?"

Nem tudom eddig hánynál próbálkoztál, ha ki se mozdulsz otthonról három éve, de nagyon fontos lenne megtalálnod azt, aki segít.

A tüneteid okainak feltárása és megszűntetése lenne a legjobb.

Akár családsegítővel is próbálkozhatsz, szokott ingyenes pszichológus lenni ilyen helyeken.

2022. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
39%
Önsajnálat semmi más. Segíteni sem segítesz otthon, de anyud utál. Ha utálna akkor már rég kirángatott volna az ágyból, nemhogy x évig a plafont bámulod meg rettegsz a vírustól Nekem ez a kérdés kamu.
2022. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan munka ahol nem havi 160 ezerért dolgozol."

Igen, valóban, van, de ha a pénzed hamarosan elfogy, akkor bármilyen munka jó, amiből valamennyi pénzed lesz.

Egyébként ha olyan súlyos a helyzet, hogy képtelen vagy kimozdulni otthonról, leszázalékolást is kezdeményezhetsz.

2022. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

26, nem pont az lenne a törődés jele, hogy bejön hozzam es megmondja hogy ez így nem jó? Ehhez képest volt hogy 10 hónapig nem talakoztunk, utána is csak azért mert covidos lettem és muszáj volt teszteltetnem(tőle kaptam el)

Ha sirogorcsom van csak fenyeget hogy kussoljak el.

Ha felhozom hogy ne beszéljen ki és ne mondja el hogy mennyire beteg vagyon akkor fenyeget hogy kib.sz

Részben az utálata amit kiskoromtol kimutat a felelős hogy ennyire szarul vagyok

2022. máj. 1. 14:29
 29/59 A kérdező kommentje:

27, olyan súlyos a helyzet mivel 3 eve nem mozdulok ki. A gyógyszert is online iratom. Pszichologusnal 5x voltam, de keltem hogy leszazalekonanak…

Azt meg bevallom hogy arufeltoltonek nem akarok elmenni… fizikailag, lelkileg sem bírnám, érettségivel meg bem tudom mit lehet kezdeni. A gimi is nagyon nehéz volt, mert mar ott is szorongtam, ájuldoztam, valószínűleg adhd-m is van. Vert izzadtan mire eljutottam az érettségiig

2022. máj. 1. 14:32
 30/59 anonim ***** válasza:

Folyamatosan lenne érdemes járni pszichológushoz, hogy eredmény legyen, akár online is. A lelki folyamatok kialakulása is sok időt vett igénybe, a megoldásuk is lassú lehet, sajnos.

Ha a pénz fogytán van, bármilyen munka jó lehet ideiglenesen.

Nekem vannak ismerőseim, akiket pszichés problémák miatt leszázalékoltak, nem olyan tüneteik vannak, hogy otthonról nem tudnak kimozdulni. Mindenkinél egyénileg döntenek.

2022. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!