Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 év remete élet és teljes...

3 év remete élet és teljes bezártság után vissza lehet még térni az életbe? Főleg ha gyógyszerek, pszichológus nem használ?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok itthon bezárva. Előtte is súlyosan depressziós voltam(akkor még nem tudtam róla) aztán jött a covid, amitől én teljesen begolyoztam. Csak ültem itthon a sötétben és néztem hogy mi lesz, közben aggódtam ha elkapom meghalok. Így elment 2 év, amit 2 hétnek érzek, most kellene utaznom, ilyen időkben, mikor teszteltetni kell regisztrálni, karantént magamnak leszervezni, miközben olyan szorongasom lett, hogy nem értem meg amit a gyógyszertárban, meg a boltban mondanak… to mit tennének? Ha nem utazom csak még mélyebbre sullyedek. Gyógyszer nem segít
2022. ápr. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
76%
Keress meg szakembert, ha ő nem tud segíteni akkor a gyakorikérdések.hu önjelölt lélekbúvárai sem.
2022. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
27%
1-es finoman azt akarja mondani, hogy menthetetlen vagy, talald meg a kiutadat (...).
2022. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
24%

A magad nevében beszélj, 1-es. Ülj le, 1-es.


Én már több önjelölt öngyilkost leállítottam itt, az ilyen szakbúvár ajánlgató nagyokosok mint te annyit használnak, hogy egyáltalán nem.

2022. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
44%
Remek. Ti itt összevesztek azon hogy ki a szakbarbár és ki a kontár miközben kérdező meg csak itt pislog és varja a normális válaszokat.
2022. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
79%
Ezt a 3 évet hogy kell elképzelni? A lakásból sem tetted ki a lábad 3 évig? Mennyi idős vagy, kivel élsz?
2022. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező: vissza lehet térni az életbe, igen. Segítséget kérni pedig nagyon jó dolog. Akár online is tudsz pszichológust keresni, ha eleinte a kimozdulás nem megy.

Fontos hogy az első lépéseket merd, tudd megtenni hogy segítséget kérj.

2022. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
82%
Igen, vissza lehet. Én szerintem régebb óta vagyok begubózva nyugtató elvonási tünetek miatt, ami igen szar fizikai és mentális tünetekkel jár. Most nem írok novellát, a lényeg a fokozatosság, és a rendszeresség ami a kimozdulást illeti. Szóval 3 év csend és magány után ne egy Metallica koncerttel indíts. Előbb kimentem a kertbe, aztán óvatosan a boltig meg vissza, aztán be is mentem a boltba. Aztán kisebb utakra kocsival, posta, gyógyszertár, könyvtár, stb. Tulajdonképpen újra kell szocializálódnod, hozzászoktatni az agyadat az emberekhez, utazáshoz, ügyintézéshez, stb. Ez időbe telik, de csinálni kell.
2022. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
76%
Képzeld el, aki az élete első 20 évét magányba tölti, még az is be tud illeszkedni valamelyik társaságba.
2022. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs teszt meg karantén. Ha a lockdownal van kapcsolatban akkor nagyon valószínű, hogy ez a kiváltó ok. Itt nem a gyógyszerezés lenne a megoldás, újra ki kell mozdulni, nincs mese. Sajnos a te agyadat átmosták, nem fogod elkapni, de ha el is kapod nem halsz bele egyáltalán. Vissza kell állítanod a gondolkodásodat az optimizmusra.
2022. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
40%
Mi az hogy nem segít a gyógyszer? Mit szedtél és meddig?
2022. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!