Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hoznátok ezt össze...

Hogyan hoznátok ezt össze lélekben?

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszan írni, arra gondolok mint amikor valaki már sokat focizott, és ismeri hogy ki hogyan cselez és mire képes, na ugyanezt értem csak az életre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan hozzam össze az egyfajta élet tapasztalatomat, a fiatalabb korosztályok naivitásával, és tapasztalatlanságával? Pl: ha gyerekem lesz valaha, és lezajlódnak nála ugyanazok a korszakok mint mindenkinél.

Én 85% ban a valóságban élek, (ezt úgy értem hogy nem érdekel a média agymosása stb, és javarészt az engem közvetlenül érintő dolgokkal foglalkozok) és van bennem egy kis szkepticizmus is ami a tapasztalataim alakítottak ki, az élet bármely területén.

Szóval mondhatni azt is, hogy rövid idő alatt értem, hogy mi van a dolgok mögött valójában.

És gyakran már idegesít a sok infantilis kretén, de néha már az emberek is. Egyre inkább kezd megerősödni bennem az a tudat, hogy az ember egy ostoba és sokszor gonosz faj, hiába áll a tápláléklánc csúcsán.


Van még valaki, aki hasonlóan látja a dolgokat?


28 F


2010. szept. 1. 09:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ezt meg valamelyik nap gondoltam ki:


Az élet olyan mint egy motor, a szeretet hajtja az neki a benzin, az olaj meg keni, az neki a pénz, ha pedig még így se menne, be kell rúgni! :P

2010. szept. 1. 18:21
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálad a pont! :) Tetszik a mondásod is - terjesztem, ha lehet!

Végre van a világon még egy rideg, realista, cinikus rajtam kívül is! Keblemre pajtás!


28 éves koromra megkeseredtem és utáltam az embereket. Merthogy annyira ostobák bírnak lenni. Pl. a szomszédom lánya. Nagy dírrel-dúrral 18 évesen elköltözött otthonról a kancsijához, mert őt ne korlátozzák a szülei. A putri-telepre. Abbahagyta a gimit, egy napot se dolgozott, azután minden tanácsom ellenére felcsináltatta magát. Az anyja tette, amit egy normális anya tehetett : hazahozta a lányát meg az unokáját. Jött a srác(az apuka) is velük. Na, most itt élősködnek a szülők nyakán, a kiskölyköt meg szarba se veszik. 5 hetes gyereket már otthagyott az anyja nyakán, mert el kellett mennie moziba. És gyilkolják egymást az apukával, mert ugye 19 évesen ég a segge, menne mindig bulizni, de a szülei 3 műszakban nyomják, nem mindig tudnak vigyázni a kicsire. És a kispics@ azzal etette be őket, hogy véletlenül csúszott be a gyerek, a srác meg elmondta, hogy hát erre készültek már 1,5 éve...

Én idősebb vagyok, mint te, de még nem sikerült az általad vázolt dolgot megoldanom. Talán már kevésbé idegesítenek az ostobák...

2010. szept. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mért törődtök mások életével. Nem hiszem hogy a szomszéd lánynak szüksége van presztrálásra. Had csessze el az életét úgy ahogy tudja, neked ehhez semmi közöd nincsen! Nagyon rendes hogy segíteni akarsz rajta, de szerintem mindenki törődjön a maga dolgával. Ha segítséget kér, az más. De ha nem kéri hogy segíts nem kell befogadni, nem kell etetni, nem kell gondoskodni róla mert az ember végtelenül hálátlan, ostoba, gonosz, haszonleső és undorító. Ne hagyd hogy kihasználjanak, mert az már maximálisan a te hibád! A titok az, hogy ne akard megérteni az embereket. Az emberek sem értik önmagukat, neked sem kell azon agyalnod hogy ki mit miért csinál. Persze ha ez tesz boldoggá.. :) Ha nem tudod elfogadni az embereket, akkor vonulj el valahova ahol nincsenek emberek, és meglásd egy idő után hiányozni fog a társaság. Én rühellem az embereket, de egyszerűen megoldom: leszarom hogy mit csinálnak, önző vagyok, és csak magamra gondolok. Ha úgy hálálják meg a segítséget hogy szarnak a fejedre, köszi de ebből nem kérek. Jobb ha megfogadod a tanácsomat és hagyod őket a pics@'ba.
2010. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!